Міжнародна мобільність здобувачів ОП здійснюється відповідно до Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Організаційний та інформаційний супровід інтернаціоналізацїі освіти здійснює НДЛ інтернаціоналізацїі вищої освіти. Відповідно до положення визначено різні види та форми академічної мобільності науково-педагогічних працівників і здобувачів. У процесі освітньої діяльності за спеціальністю «016 Спеціальна освіта» реалізовано різні форми та види академічної мобільності: міжнародна академічна мобільність, викладання, наукові дослідження, наукове стажування, підвищення кваліфікації.
Відео-звіт про програму студентської академічної мобільності САМ Україна
Участь та перемога студентки (1 місце) Олександри Малієнко у VI Республіканській олімпіаді з корекційної педагогіки та спеціальної психології (з міжнародною участю) на базі дефектологічного факультету педагогічного університету імені Максима Танка в місті Мінськ із «Науково-методичним проєктом» зі спеціальної психології (2015 р.). Детально про подію за посиланням
Участь групи студентів (Ольга Ковальчук, Марія Плахотня, Юлія Царенко, Марія Міщенко, Ганна Лашкевич, Ірина Іванкевич, Світлана Коваленко, Світлана Бабчук) у Міжнародній конференції «Спеціальна педагогіка: професійний дебют» під керівництвом викладачів Наталії Бабич, Катерини Тичини. Детально про цю подію можна дізнатись за посиланням
Участь студентів 3 курсу спеціальності «Спеціальна освіта. Логопедія», Ольги Ковальчук, Юлії Луценко та викладача Романа Павлюка у Програмі міжнародного освітнього проєкту «Соціальна робота у порівнянні» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка з Кельнським університетом (м. Кельн, Німеччина) у межах реалізації програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ) (05-12 квітня 2019 року). Більше про подію можна дізнатись за посиланням
Участь студентів спеціальності «Спеціальна освіта. Логопедія» Ірини Іванкевич, Дарії Кошман, Анни Юрченко, Юлії Павлівської у вивченні досвіду організації доступності культурного простору (музеї, кіномистецтво, театр тощо) міста Вроцлав (Польща) та особливостей роботи з особами з інвалідністю у межах проєкту «Студентський науковий SMART-туризм», за підтримки ГО "Cultural Geographies" та Інклюзивного Edu Camp (Польща), 2019 р. Більше про подію можна дізнатись за посиланням
Заплановано навчання студентки 3 курсу Оксани Іщенко за програмою Еразмус+ у Державній вищій школі імені Іоанна Павла II (Польща) під час весняного семестру 2021-2022 н.р. Більше про подію можна дізнатись за посиланням.
Реалізація Програма академічної мобільності студентів (САМ) Україна за підтримки Британської ради в Україні, Нouse of Europe між Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка зі спеціальності 016 Спеціальна освіта 19.09.2021-13.11.2021 р. Відео-звіт про академічну мобільність студентів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та Кам’янець-Подільським університетом імені Івана Огієнка під час науково-практичної конференції «Перші кроки у науку» (листопад, 2021р.) можна переглянути за посиланнями Відео-звіт студентів, Звіт про програму студентської академічної мобільності САМ Україна та у соцмережі Facebook
Розпочалась реалізація проєкту «Bridge to Inclusion: Empwering Ukranian Educators with Special Needs Training / Міст до інклюзії: Підвищення кваліфікації українських освітян у сфері роботи з людьми з ООП» спільно з Університетом прикладних наук Хяме, Фінляндія за фінансування Міністерства Фінляндії, 2024-2026 р.р ;
З 23 березня по 24 травня 2024 року викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти: Олена Мартинчук, завідувач кафедри; Тетяна Скрипник, професор кафедри; Галина Васильєва, доцент кафедри; Наталія Лопатинська, доцент кафедри; Тетяна Кернякевич, викладач кафедри та Роман Павлюк, заступник декана Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти пройшли фахове стажування за програмою курсу «Інтегрована та інклюзивна освіта (польський досвід)» в Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської.
З 24 по 28 квітня 2023 року декан Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Наталія Клішевич, заступник декана Ірина Музиченко, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Олена Мартинчук, професор Тетяна Скрипник та доцент Наталія Бабич взяли участь у програмі ЕРАЗМУС+ з викладацької мобільності в Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (Варшава, Польща).
Участь у міжнародному науково-дослідницькому проєкті «Interprofessional and Family – Professional Collaboration in Early Childhood Education and Care» (2021-2023) під науковим керів
Участь у науково-дослідницькому проєкті «Dialogues between Northern and Eastern Europe on the Development of Inclusion. Theoretical and Practical Perspectives» (2019-2021) під науковим керівництвом Наталії Богданович Ханссен (Natallia Bahdanovich Hanssen), Nord Universitet, Norway викладачів кафедри Олени Мартинчук, Тетяни Скрипник, Юлії Найди, Наталії Софій.
Стажування викладачів кафедри Наталії Бабич, Катерини Тичини в Collegium Civitas (2019 р., м. Варшава, Польща) (викладачі: Бабич Н., Тичина Н.). Більше про подію можна дізнатись за посиланням
Олена Мартинчук пройшла навчання за програмою «Інтеграція особливих дітей у нормативне освітнє середовище», організованою Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV (Ізраїль, м. Єрусалим, 05.12.2017-29.12.2017). Сертифікат.
Навчання Олени Мартинчук у Літній школі «Зміна наявної системи оцінки спеціальних освітніх потреб у контексті переходу від медичної до соціально-інклюзивної моделі в освіті» у межах реалізації Програми підтримки освіти Фонду «Відкрите суспільство» в Американському університеті в Центральній Азії (АУЦА), Киргизстан, м. Бішкек, 3-7 липня 2017.
Зустріч із делегацією Інституту інклюзивної освіти педагогічного університету імені Максима Танка на базі дошкільного навчального закладу №9 міста Києва, яка прибула взяти участь у Науковій цукерні 16 травня 2018 року. Більше про подію можна дізнатись за посиланням.
Участь викладачів кафедри Наталії Бабич, Катерини Тичини, Оксани Таран у вивченні студентами досвіду організації доступності культурного простору (музеї, кіномистецтво, театр тощо) міста Вроцлав (Польща) та особливостей роботи з особами з інвалідністю у межах проєкту «Студентський науковий SMART-туризм», за підтримки ГО "Cultural Geographies" та Інклюзивного Edu Camp (Польща). Більше про подію можна дізнатись за посиланням.
Викладання за програмою академічної мобільності Еразмус+ в Державній вищій школі імені Іоанна Павла II (Польща) на весняний семестр 2021-2022 н. р. викладачем Тетяною Скрипник, професором кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Інституту людини). Більше про подію можна дізнатись за посиланням.
Цикл зустрічей викладачів кафедри Олени Мартинчук, Тетяни Скрипник, Наталії Бабич, Ганни Супрун, Наталії Лопатинської, Юлії Найди в межах програми наукового стажування в Академії спеціальної педагогіки імені М. Гжегожевської (Варшава, Польща, 01.11.2021-31.01.2021) під науковим керівництвом dr hab. Ewa M. Kulesza, prof. APS, директорки Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Наукове стажування «Ранні пташки – комунікативні практики для передчасно народжених дітей» (15.10.2021 – 15.04.2022 р.) у межах реалізації індивідуального проекту в сфері освіти House of Europe Opportunities (викладач Бабич Н.)
Наталія Бабич пройшла курс для педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Особливості фінської системи освіти» в Західно-Фінляндському Коледжі (березень 2021 р., м. Гуйттінен, Фінляндія).