В межах участі в конкурсі проєктів у сфері освіти за підтримки Британської Ради в Україні, House of Europe Opportunities на отримання індивідуального гранту – доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Бабич Наталія отримала грант на Personal projects in the sector of education 2 (Chapter: Individual grants) House of Europe (House of Europe Opportunities 2020/2021).
Отриманий грант передбачає реалізацію проєкту «Ранні пташки – комунікативні практики для передчасно народжених дітей» спрямованого вивчати європейський досвід надання послуг раннього логопедичного втручання й підготовки відповідних фахівців та перенести набуті практики в Україну.
В межах реалізації першого етапу проєкту з 15 жовтня 2021 року Наталія Бабич вивчала досвід підготовки фахівців раннього втручання, зокрема, логопедичного втручання для передчасно народжених дітей у Польщі. Profesor Ewa M. Kulesza директор Instytut Pedagogiki Specjalnej
познайомила із стандартами організації підтримки раннього розвитку та підтримки родини, надання послуг раннього втручання в Польщі та запропонувала серію зустрічей із фахівцями раннього втручання, до яких було запрошено долучитись і викладачів кафедри спеціальної та інклюзивної освіти в межах міжнародного стажування.
9 листопада 2021 року розпочалось стажування викладачів кафедри спеціальної та інклюзивної освіти в межах договору про міжнародне співробітництво від 03.11.2017 року між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Стажування передбачає отримання теоретичних знань щодо стандартів організації підтримки раннього розвитку та підтримки родини, надання послуг раннього втручання в Польщі; вивчення практичного досвіду з надання послуг командою раннього втручання родинам, які виховують дітей раннього віку із груп ризику.
Перша онлайн зустріч із фахівцями Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (ПОЛЬЩА) дозволила долучитись до занять логопеда в реальному часі з 5 дітьми, які мають органічні порушення ЦНС. Заняття проводила талановитий практик пані Габріела Лоренс, нейрологопед, терапевт міжнародного класу за напрямом Кастильо Моралеса, сертифікований масажист Шанталь.
Учасники стажування (Олена Мартинчук д.пед.наук, завідувачка кафедри, Тетяна Скрипник, д.психол.наук, професор кафедри, Наталія Бабич, к.пед.наук, доцент кафедри, , Ганна Супрун, к.психол.наук, ст.викладач кафедри, Юлія Найда, ст.викладач кафедри) мали змогу обговорити побачене, отримати відповіді на свої питання від пані Габріели Лоренс та професорки Інституту спеціальної педагогіки у Варшаві пані Єви Кулеши.
Зустріч пройшла насичено та цікаво. Усі учасники із нетерпінням чекають продовження. Слідкуйте за нашими подіями.