v.zhukov@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 318-А

Жуков Віктор Іванович

Доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Керівник центру практичної підготовки "Центр соціальних технологій та інновацій"

• Основи соціальної політики
  • Соціальна політика в Україні
  • Організація міжсекторної взаємодії в соціальній сфері
  • Соціальна робота в сфері зайнятості населення та соціальне забезпечення
  • Технології оцінки якості роботи організацій соціальної сфери

Біографія

У 1979 рр. закінчив Київський Державний педагогічний інститут ім. О. Горького (Викладач загальнотехнічних дисциплін, диплом Г-ІІ № 176622). Навчався в аспірантурі у період із 1984 по 1987 рр. у Тартуському державному університеті, де здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук (диплом ПД № 009777). У 1990 році у Київському державному педагогічному інституті ім. О. Горького отримав вчене звання доцента (диплом ДІД № 031837). У 2011 р. завершив магістратуру Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, де здобув ступінь магістра соціології (диплом АН № 41619499).

У період з 1994 по 2005 рр. обіймав посаду декана факультету соціального управління Академії праці та соціальних відносин Федерації професійних спілок України.

З 2003 по 2997 був виконавчим  директором Української асоціації соціальних педагогів та спеціалістів із соціальної роботи.

Із середини 2005 по 2009 рр. працював професором кафедри соціології та соціальної роботи, а також деканом факультету підвищення кваліфікації Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості.

Із вересня 2009 до 2020 рр. працював на посаді доцентів кафедри соціальних структур та соціальних відносин факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2011 р. по 2016 р. працював заступником декана з організаційно-виховної роботи, а з 2016 по 2019 рр. заступником декана факультету соціології з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Із 16 лютого 2023 р. доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

Член експертної комісії Міністерства освіти і науки України з акредитації Хмельницького державного університету, Чернігівського Державного інституту економіки і управління з напряму «Соціологія», спеціальністю «Соціологія» освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» (2004 р.).

Голова комісії у проведенні акредитаційної експертизи з підготовки молодших спеціалістів з спеціальності 5.13050101 «Соціальна робота» у Харківському обліково-економічному технікумі-інтернаті імені Ф.Г. Ананченка (2011 р.).

Виконавчий директор Української асоціації соціальних педагогів та спеціалістів із соціальної роботи (2003-2007 рр.).

Керівник Ресурсного центру імені Муравйова-Апостола для соціальних працівників, регіональний координатор проєктів «Соціальна освіта і Україні», «Покращення якості соціальних послуг в громаді» (Християнський дитячий фонд (нині – Український фонд «Благополуччя дітей» (2001-2009).

З 2010 року член редакційної колегії журналу «WFES. Warsaw Forum of Economic Sociology» Вищої школи з економіки у Варшаві.

У 2022 р., у співавторстві, розробник комплексної навчально-консультаційної програми з формування першочергових навичок самодопомоги та рухової грамотності для посткомбатантів і членів їхніх родин «Життя 2.0», є супервізором та науковим консультантом проекту.

Нагороди

• 2008 р. - Почесна грамота Національної служби посередництва та примирення
  • 2006 р. - Почесна грамота Державного центру зайнятості України, Відмінник освіти України
  • 2003 р. - Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, Подяка Міністерства праці та соціальної політики України

Членство в професійних об`єднаннях

• Член Соціологічної Асоціації України
  • Незалежний посередник Національної служби посередництва та примирення

Сфера наукових інтересів – підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери; методи соціологічних досліджень в соціальній роботі.

Сторінка Інституційного репозиторію

Профіль на Вікі-університету