Центр практичної підготовки
кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи
«ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ІННОВАЦІЙ»
Центр соціальних технологій та інновацій (далі – Центр) – це унікальний навчально-дослідницький та практико орієнтований простір, який об’єднує активних та ініціативних людей/слухачів Центру, створює можливості для реалізація моделі інноваційного і практико орієнтовного навчання студентів, розвитку конкурентоспроможних професіоналів та лідерів соціальної сфери.
Цільова аудиторія/слухачі Центру: старшокласники; учні коледжів; студенти; аспіранти; викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи та інших суміжних кафедр; практики соціальної сфери.
Метою діяльності Центру є: підготовка слухачів до дослідницької діяльності, а також розв’язання практичних завдань у соціальній сфері щодо оновлення чи поглиблення змісту освітнього процесу, розроблення, засвоєння чи впровадження соціальних технологій та інновацій у спеціально створеному просторі із відповідним ресурсним забезпеченням.
Завдання Центру:
- створити оптимальні умови для оволодіння студентами та слухачами соціальними технологіями та інноваціями шляхом застосування інтерактивних форм та методів навчання, технічних засобів та сучасного програмного забезпечення;
- впровадити науково-методичний супровід інноваційної дослідницької діяльності студентів, аспірантів, інших слухачів;
- сприяти залученню студентів та аспірантів до розробки і реалізації соціальних проєктів, моделювання й надання соціальних послуг, проведення спільних заходів із установами та організаціями, що впроваджують інновації в практику соціально-педагогічної діяльності та соціальної роботи;
- сприяти підвищенню престижності професії фахівця соціальної сфери, формування позитивного іміджу такого спеціаліста в суспільстві.
Напрями роботи Центру:
- Науково-методична підтримка проведення досліджень викладачів, студентів та аспірантів в рамках підготовки дисертаційних та кваліфікаційних робіт, впровадження наукових проєктів.
- Пошук і систематизація сучасних інноваційних технологій, методів соціально-педагогічної діяльності та соціальної роботи, їх популяризація.
- Відпрацювання інтерактивних форм навчання для підвищення якості професійної підготовки студентів, а також підготовки студентів і фахівців до впровадження інновацій в практичній діяльності.
- Забезпечення технічних умов для вирішення професійних задач та здійснення наукових досліджень, в т. ч. шляхом застосування загального та спеціалізованого програмного забезпечення (діагностики, кількісного та якісного аналізу даних, аудіо та відеоапаратури – запис вправ, інтерв’ю, фокус-груп).
- Методичне забезпечення розробки та впровадження соціальних проєктів і програм, організація та проведення заходів в рамках проєктів, у співпраці та на запит організацій-надавачів соціальних послуг, державних установ та неурядових організацій, територіальних громад.
- Розроблення "SocTech Challenge" (конкурсу інновацій із соціального розвитку).
- Надання соціальних та освітніх послуг із застосуванням ресурсів Центру кафедрами факультету спільно із організаціями-надавачами; залучення студентів до цієї діяльності; виконання на волонтерській основі соціальних замовлень роботодавців відповідно до потреб громади м. Києва.
- Організаційна та методична підтримка діяльності об’єднань студентів різних курсів та мультидисциплінарних команд студентів та практиків, орієнтованих на наукову та інноваційну практичну діяльність.
- Консультування та супервізія студентів та молодих науковців із питань розробки методології та інструментарію дослідження, проведення дослідницьких процедур, застосування програмного забезпечення.
- Методичне забезпечення та консультативна підтримка студентів, що проходять практику, в процесі їхньої підготовки до роботи в організаціях, що надають соціальні послуги, та виконанні ними завдань практики.
- Консультування та методичний супровід викладачів кафедри, практиків, студентів у тренерській діяльності.
- Організація та забезпечення гурткової діяльності студентів.
- Залучення студентів до підготовки навчально-методичних матеріалів, в т. ч посібників, наочності, презентацій.
- Створення/наповнення студентами власного методичного портфоліо (конспектів профорієнтаційних занять, батьківських зборів, демонстраційних матеріалів, різних видів наочності тощо) для проходження практики.
- Організація профорієнтаційних заходів для старшокласників та учнів коледжів.
Форми роботи Центру:
− тренінги, семінари, круглі столи, педагогічні читання з актуальних питань соціальної педагогіки та соціальної роботи в Україні та презентації інноваційного зарубіжного досвіду, нових освітніх технологій (за гнучким графіком, проведені викладачами факультету);
− заняття з аспірантами;
− майстер-класи, тренінги, практико орієнтовані заняття, які проводять запрошені фахівці з партнерських організацій для відпрацювання навичок (наприклад, навичок спілкування для соціальних працівників; навичок надання першої невідкладної допомоги тощо);
− зустрічі з кращими практиками соціальної сфери, науковцями інноваторами, іншими лідерами в галузі освіти та науки;
− лабораторні експерименти, інтерв’ю, фокус-групи та інші дослідницькі процедури – в рамках наукових проєктів, дисертаційних та кваліфікаційних досліджень, студентських наукових робіт;
− рольові, ділові та симуляційні ігри;
− форум-театр;
− індивідуальні консультації, групові та індивідуальні супервізійні зустрічі для студентів, які проходять різні види практики, залучені до впровадження соціальних проєктів та здійснюють наукові дослідження.
Ресурсне забезпечення:
− аудиторія з відповідним обладнанням та зоною для впровадження інтерактивних форм роботи (Wifi; SMART дошка, мультимедійний проєктор, колонки; веб-камера; штатив для кріплення веб-камери (стенд “Сценічний”), мобільні столи та стільці на 30 осіб; фасилітаційна тканина; клей для фасилітаційної тканини; фліп-чарт, блокнот для фліпчатру);
− 3 комп’ютери з пакетом програмного забезпечення (MAXQDA, програми збору даних, психодіагностичні методики);
− шафа для матеріалів та обладнання; стелаж, настільна лампа , канцтовари;
− добірка кейсів з практики соціальної роботи, відеоматеріалів, документальних та художніх фільмів, соціальних роликів з актуальних проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Центр для забезпечення своєї діяльності може також використовувати виїзні навчальні бази Центру (за домовленістю).