Контактна інформація

o.shved@kubg.edu.ua
бульвар І.Шамо, 18/2, каб. 318-А

Швед Ольга Володимирівна

Доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат соціологічних наук, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Представник Київського Університету імені Бориса Грінченка в Міжнародній школі соціальної роботи

Координатор соціально-гуманітарної роботи кафедри та розвитку міжнародної співпраці; координатор Наукової студії "Соціальний експериментаніум"; куратор академічної групи САРПб-1-21-4.0д

  • Основи соціології
  • Практикум із соціального проєктування
  • Профілактика булінгу
  • Соціальна профілактика насильства в сім'ї та жорстокого поводження в сім'ї
  • Соціологія освітніх потреб
  • Телефонне консультування
  • Технологія проєктування в соціальній роботі
  • Технологія соціального проєктування
  • Управління соціальними проєктами

Біографія

У 1983 році закінчила Київський університет архітектури і будівництва за спеціальністю «Інженер – будівельник».

У 2001 році отримала диплом 1-річного курсу «Інновації та супервізія у соціальній роботі», Києво-Могилянська Академія, Школа Соціальної Роботи

У 2004 році закінчила Академію праці та соціальних відносин за спеціальністю «Спеціаліст з менеджменту соціальної роботи та адміністрування»

1994–1998 рр. – працювала координатором навчальних програм, Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Тараса Шевченка (координація програм “Вчимо англійську в Україні” та “Українська для державних службовців”)

1997–1999 рр. – працювала менеджером освітніх програм Міжнародного жіночого центру “Ла Страда Україна” (протидія торгівлі людьми, ведення освітніх програм, робота з мас-медіа)

1997–2000 рр., 2002–2003 рр. – обіймала посаду Президента Українського Соціо-освітнього центру (лобіювання та пропаганда прав жінок, захист жінок, навчальні програми для безробітних жінок, фандрейзинг)

1999–2002 рр. – працювала Виконавчим директором Української Асоціації Планування сім’ї (менеджмент та супервізія діяльності УАПС та її 23 регіональних представництв, розробка та втілення проєктів, адвокація та тренінги; робота у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерства освіти та науки)

2003–2015 рр. працювала координатором 16 країн Східної Європи та Центральної Азії Міжнародної організації ЕКПАТ (захист дітей від сексуальної експлуатації: лобіювання нових законів; проведення тренінгів для спеціалістів, дітей та молоді; розробка проєктів для різних країн з прав дитини; проведення досліджень; профілактична робота з населенням та дітьми)

2007–2018 рр. працювала доцентом кафедри соціальної роботи та практичної психології Академії праці, соціальних відносин та туризму.

З 2013 р. член Ради громадської організації Ла Страда -Україна

З квітня 2018 року і до нині – Координатор проєкту, ГО “Ла Страда – Україна”

З вересня 2019 року – доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка

Професійний і науковий інтерес

У 2024 році отримала вчене звання доцента (Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України» № 220 від 21.02.2024 р.)

З 2013 – Голова Ради Міжнародного Жіночого центру Ла Страда - Україна

2004-2013 рр. – представлення проблем, проєктів, досвіду на конференціях ОБСЄ, Ради Європи, Європейського Союзу, МОП та ЮНІСЕФ

З 2003 – тренер/ медіатор на міжнародних заходах (конференції, семінари, тренінги) тренер для тренінгових програм для поліції, юристів, соціальних працівників, вчителів, судів, НПО)

2002–2005 рр. – експерт Ради Європи в робочій групі “Протидія насильству стосовно жінок”, Стратсбург, Франція

2002 р. – дослідник та консультант для програм РАТН, Британської Ради та USAID

    Курси:

1997-1998 – Training courses on women’s rights and prevention in trafficking in human beings (Netherlands, Poland, Austria, Czech Republic, Russia)

07-08.1999 – Cambridge University “A Sexual and Reproductive Health Perspectives” course (UK, IPPF)

1999 – TOT courses on HIV/AIDS protection, Reproductive Health, Family planning and Safe Behavior (UNFPA)

05.2000 – Project Circle Management Course of Reproductive Health (Belgium, IPPF-EN)

10-11.2000 – Monitoring and Evaluation of Population and Reproductive Health Programs (Mahidol University, Bangkok, Thailand)

11.2000, 06.2001 – Sustainability and Fundraising (Hungary, CSDF and Belgium, IPPF)

12.2006 – NGO Development and Management, Open World and Vital Voice Global Partnership – (Washington, USA)

05. 2009 – Prevention Trafficking of Human Beings (Ministry of Foreign Affairs, Mashav, The Golda Meir Mount Carmel International Training Centre, Haifa in Cooperation with IOM and CIMI), Israel 05.2013 – Тренінг для тренерів “Protection and care of sexually exploited Roma children and youth”, Анкара, Туреччина

У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук (соціальна робота) у Харківському національному університеті Внутрішніх Справ. Шифр наукової спеціальності: 22.00.04 – Спеціальні та галузеві соціології. Тема дисертації «Сексуальна експлуатація неповнолітніх, як сексуальне явище: тенденції і шляхи профілактики». 

У період від 05 квітня по 10 травня 2021 року пройдено наукове закордонне стажування "Тенденції розвитку освіти та соціальної роботи у Сполучених Штатах Америки: соціокультурний вимір". Програма запропонована Міжнародною культурно-освітньою асоціацією у співпраці з американським National Louis University (Chicago, Illinois, UCA).

Навчання по програмі 'Trends in Educational and Social Work in the U.S..Higher Education: Sociocultural Dimension', Chicago, IL, 2021.

Стажування на кафедрі соціальної освіти та соціальної роботи соціально-правового факультету Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова - 2022 р.

Сфера наукових інтересів – сексуальна експлуатація неповнолітніх; соціальна профілактика насильства в сім’ї. 

Авторка понад 30 публікацій у наукових журналах, методичних посібниках та спеціалізованих брошурах

Сторінка Інституційного репозиторію

Профіль в Google академії

Електронне портфоліо

Powered by SobiPro