s.sapiha@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 318-А

Сапіга Світлана Володимирівна

Доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Гарант ООП 231.00.04 Соціальна адвокація першого (бакалаврського) рівня вищої освіти; координатор з питань проходження практики студентами.

• Практикум з соціальної профілактики

• Практикум з соціальної адвокації

• Медіа-адвокація

• Методика створення профілактичних та реабілітаційних програм

• Соціальна робота з людьми з інвалідністю

• Соціально-педагогічна профілактика та реабілітація

• Менеджмент соціального та інклюзивного середовища

• Соціально-виховна робота

Біографія

У 1996 році закінчила Київський педагогічний коледж №1 при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Соціальна педагогіка».

У 1998 році закінчила Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка  за спеціальністю «Соціальний педагог».

У 2011  році закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка за спеціальністю «Соціальна педагогіка» та здобула кваліфікацію викладач соціальної педагогіки.

Навчалась в аспірантурі на кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка. Шифр і назва наукової спеціальності: 13.00.05 – Соціальна педагогіка (2013-2017 рр.).

Працювала педагогом-організатором в СЗШ №226 (1995-1998 рр.);

головним редактором журналу «Велика гра» Спілки дитячих та юнацьких організацій (1998 р.);

відповідальним секретарем Виконкому Ради Спілки дитячих та юнацьких організацій (1998-1999 рр.);

начальником відділу соціальних ініціатив молоді Київської міської державної адміністрації (1999-2000 рр.);

начальником відділу соціальної опіки та допомоги молоді Київської міської державної адміністрації (2000-2002 рр.);

начальником відділу соціальної роботи з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2002-2005 рр.);

головним спеціалістом відділу соціального інспектування та соціальної роботи з сім’ями Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2005-2006 рр.);

начальником відділу організаційного, аналітичного та методичного забезпечення соціальної роботи Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2006-2007 рр.);

начальником відділу соціального інспектування та соціальної роботи з сім’ями Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2007-2009 рр.);

начальником відділу соціальних технологій Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2009-2013 рр.);

національним секретарем Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національна Організація Скаутів України» (2013-2014 рр.).

З 2014 року працює у Київському університеті імені Бориса Грінченка (2014-2018 рр. – за сумісництвом викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини;

2018-2023 рр. – старший викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи; з 2023 року і до нині – доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи).

Професійний і науковий інтерес

У 2018 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.05 – соціальна педагогіка на тему «Розвиток особистісного потенціалу підлітків у скаутських громадських об’єднаннях» у спеціалізованій Вченій раді Київського університету імені Бориса Грінченка.

У період від 05 квітня по 10 травня 2021 року пройдено наукове закордонне стажування "Тенденції розвитку освіти та соціальної роботи у Сполучених Штатах Америки: соціокультурний вимір". Програма запропонована Міжнародною культурно-освітньою асоціацією у співпраці з американським National Louis University (Chicago, Illinois, UCA).

Сфера наукових інтересів – розвиток особистісного потенціалу підлітків у скаутських громадських об’єднаннях.

Сторінка Інституційного репозиторію

Профіль в Google академії