_Т_В
Контактна інформація

t.khomyk@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Хомик (Мельніченко) Тетяна Василівна

cтарший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат педагогічних наук

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Університетські студії: Вступ до спеціальності»

«Логопедія (ринолалія, дизартрія)»

«Логопедія (затримка мовленнєвого розвитку, загальний недорозвиток мовлення)»

«Логопедія: молодший шкільний та підлітковий вік»

«Спеціальні методики навчання дітей молодшого шкільного віку з тяжкими порушеннями мовлення»

Біографія

У 2005-2009 рр. розпочала свою трудову діяльність на посаді секретаря Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

2009 р. закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова за спеціальністю «Дефектологія» та здобула кваліфікацію «викладач корекційної педагогіки та спеціальної психології; логопед; вчитель початкових класів шкіл для дітей з порушеннями мовлення».

У 2009-2012 рр. працювала методистом навчально-методичного центру соціально-психологічних тренінгів Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка.

Упродовж 2010-2013 рр. працювала викладачем циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка (за сумісництвом).

З 2010 р. по 2014 р. навчалась в аспірантурі Інституту спеціальної педагогіки та психології Національної академії педагогічних наук України (нині Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Микола Ярмаченка).

У 2012-2013 рр. обіймала посаду завідувач навчально-методичного центра соціально-психологічних тренінгів Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка.

З 2013 р. працює на посаді викладача, старшого викладача кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, яка у 2019 р. перейменована на кафедру спеціальної та інклюзивної освіти.

Професійний і науковий інтерес

D:Наукова діяльність Бабич НГЕРгугл.png  D:Наукова діяльність Бабич НГЕРзавантаження.png  D:Наукова діяльність Бабич НГЕРorcid.png  Frame 1 2

  • проблеми формування фонологічного компонента мовлення дітей з тяжкими порушеннями мовлення
  • проблеми родинного виховання дітей з порушеннями мовлення
  • підготовка фахівців спеціальної освіти в сучасних умовах змішаного навчання

Інше

Стажування та підвищення кваліфікації

Навчання на «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи» (60 год.), Міністерство освіти і науки, Нова українська школа, студія онлайн-освіти EdEra, громадська спілка «Освіторія» (сертифікат ТОВ «Едюкейшнал Ера», 29.08.2021 р.).

Навчання за програмою «Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами» (30 год.), ГО «Смарт освіта», студія онлайн-освіти EdEra (сертифікат ТОВ «Едюкейшнал Ера», 05.09.2021 р.

Навчання за програмою «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» (60 год.) (Сертифікат «Prometheus), 17.09.2021 р.

Навчання за програмою «Оцінювання без знецінювання» (30 год.) (сертифікат ТОВ «Едюкейшнал Ера»), 03.05.2022 р.

Стажування у відділі логопедії Інституту спеціальної педагогіки  імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України з 01.11.2022 по 01.12.2022 р.

Навчання за курсом «Цифрові інструменти Google для освіти» (базовий та середній рівні) (45 год.), (сертифікат ТОА Академія цифрового розвитку ), 18-25.09.2022 р.

Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) на тему: « Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського союзу та в Україні» (45 год.), (сертифікат The International Skills Development; m. Lublin, Poland), 03-10.04.2023 р.

Навчання за курсом “Вчителі 2.0: онлайн-курс із професійного розвитку і наставництва” (30 год.), (сертифікат ТОВ «Едюкейшнал Ера»), 28.06.2023 р.

Навчання за курсом “Школа стійкості” (30 год.), (сертифікат ТОВ «Едюкейшнал Ера»), 08.08.2023 р.

Наукова діяльність

У 2017 р. захистила дисертаційне дослідження на тему «Формування фонологічного компоненту мовлення в учнів 5-6 класів з тяжкими мовленнєвими розладами» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.03 – корекційна педагогіка.

Публікації

Авторка близько 30 наукових робіт у фахових вітчизняних та закордонних виданнях.

Powered by SobiPro