Міжнародна науково-практична конференція «На порозі самостійного життя: підтримка молоді, яка виходить з-під опіки»

29-30 вересня 2016 року доценти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Денисюк Олена Миколаївна, Журавель Тетяна Василівна, Спіріна Тетяна Петрівна, Тимошенко Наталія Євгенівна та студенти- магістранти 5 та 6 курсів спеціальності «Соціальна робота» прийняли участь у міжнародній науково-практичній конференції «На порозі самостійного життя: підтримка молоді, яка виходить з-під опіки», яку проводила Міжнародна благодійна організація «SOS Дитячі Містечка», яка вже понад 65 років працює у багатьох країнах світу (134 країни), отримавши колосальний досвід роботи з дітьми та має своє власне представництво в ООН, презентує кращі методики роботи з молоддю, яка готується до самостійного життя. Досвід, накопичений в всьому світі, перевірений роками та адаптований для українського сьогодення. Ми присвячуємо 2 дні для того, щоб поділитися цим досвідом з усіма бажаючими.

Mizhnarodna konf soso mistechka2

На офіційному відкритті буди присутні: Андрій Чупріков (Національний директор СОС Дитячі Містечка Україна), Надія Комарова (Голова Правління СОС Дитячі Містечка Україна), Русудан Чхеідзе (Програмний Керівник, регіональний офіс СОС Дитячі Містечка Грузія) та ін.

На Пленарному засіданні був присутнім Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини Адміністрації Президента України. Викладачі кафедри разом зі студентами прийняли участь у майстер-класах, які проводили провідні спеціалісти:

Людмила Петрановська: Відносини тривалістю в життя. Як підтримати молоду людину після виходу? Надія Комарова: Молодіжна участь. Молодіжна участь розглядається в усьому світі як фундаментальний принцип молодіжної політики. Ключова ідея молодіжної участі полягає в наданні молодим людям можливості впливати на всі питання, які стосуються їхнього життя. Це вплив молодь може реалізувати як через участь у прийнятті рішень спільно з дорослими, так і через власну діяльність, відчутно допомагає вплив на навколишнє життя.

Олена Пазій та Лариса Фадєєва: Підготовка до самостійного життя. Досвід СОС батьків

Prof. Claire Cameron, Бондар Тетяна К.С.Н. : Презентація результатів дослідження «Вихід з-під опіки та працевлаштування в п’яти Європейських країнах: незадокументована проблема?» та «Актуальні аспекти підготовки дітей до самостійного життя та виклики соціальної адаптації випускників».

Дискусія Людмила Петрановська: Шторм в родині. Як пережити? (Коли прощаємося та приймаємо нових дітей)

Тетяна Іванова: «Life Skills» - програма самостійності для випускників. Досвід Дитячого Центру «Сонячне світло». Презентація досвіду роботи програми самостійності «Life Skills» при Дитячому Центрі «Сонячне світло»: основні дієві принципи роботи з підлітками та основні задачі дорослого у процесі їх підготовки до самостійного життя.

Оксана Артюх: Державний інститут сімейної та молодіжної політики - Проект «Соціальний барометр». «Молодіжний барометр». Його мета – дослідження молодіжних проблем методами сучасної соціології та психології силами самої молоді.

Tomasz Saj, Jerzy Leziak, Tomasz Wrzosek: «На старт! Увага! Руш!» Підтримка молодих людей на їхньому шляху до самостійного життя: досвід СОС Польщі.