15 квітня 2025 року кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського столичного університету імені Бориса Грінченка організувала зустріч з Германом де Моннінком, який є соціальним працівником, психологом і тренером з мультиметодичної соціальної роботи (MMSW), членом Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи (Нідерланди).
Семінар «Як українські соціальні працівники можуть допомогти вирішити шість стрес-пазлів?» проводився в межах реалізації Стратегії розвитку Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на 2023-2027 рр., зокрема, Стратегічної цілі 1.5. Просувати бренд Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на регіональному, національному та міжнародному рівнях, та 2.2. Розширити можливості для професійного та особистісного розвитку працівників, удосконалити систему підвищення кваліфікації.
Модерувала захід Ольга ШВЕД, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат соціологічних наук, доцент.
До участі в заході долучилось 69 осіб, які є представниками/представницями багатьох університетів України, громадських та міжнародних організацій, здобувачі Київського столичного університету імені Бориса Грінченка спеціальності 231 Соціальна робота: першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, освітньо-професійних програм «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка», «Соціальна адвокація»; другого (магістерського) рівня вищої освіти, освітньо-професійних програм «Моніторинг і оцінка соціальних програм», «Соціальна робота»; третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, освітньо-наукової програми «Соціальна робота». Тобто, тема є актуальною та цікавою.
На семінарі спікер представив науково обґрунтовані інструменти з мультиметодичного інструментарію соціальної роботи для подолання стресу в умовах війни. Соціальним працівникам було рекомендовано свою діяльність базувати на трьох взаємопов'язаних принципах:
1. Розуміння шести пазлів стресу: теорія змін.
2. Компетентність у 20 основних методах соціальної роботи (мультимедійний підхід).
3. Ситуаційний аналіз у 3 кроки.
Всі учасники подякували спікеру за корисну презентацію та рекомендації, які можна використовувати як у навчанні, так і в практичній соціальній роботі.