26 листопада 2024 року відбулося засідання наукової студії «Соціальний експериментаріум» на тему «Організація та здійснення дослідження «Сімейні форми виховання, патронат над дитиною, усиновлення: шлях від намірів до прийому у свої сім’ї дитини»». У заході взяли участь здобувачі 2 року навчання, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 231 «Соціальна робота» освітніх програм «Соціальна робота» та «Соціальна адвокація».
Організували та провели засідання наукової студії викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи: Жанна ПЕТРОЧКО, професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, гарант ОНП «Соціальна робота» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти; Олена ДЕНИСЮК, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, гарант ОП «Соціальна педагогіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Під час зустрічі було розглянуто актуальність проведення дослідження МБО Партнерство «Кожній дитині» в умовах війни, питання забезпечення права дитини на виховання в сімейному середовищі. Здобувачі познайомилися з логікою визначення предмета, об’єкта, методами дослідження: кабінетний аналіз документів; анкетування та інтерв’ювання кандидатів в сімейні форми виховання; опис кейс-стаді (успішних історій і історій неуспіху), ключовими підходами до побудови онлайн анкети у Google-формі.
Разом із студентами узагальнено результати опитування прийомних батьків/ /батьків-вихователів/опікунів/піклувальників, здійснено порівняльний аналіз відповідей кандидатів на питання щодо рівня усвідомленості обов’язків прийомних батьків/батьків-вихователів, опікунів/піклувальників, завдань та специфіки функціонування ПС/ДБСТ, опіки/піклування на етапі написання заяви та подачі відповідних документів та після проходження кандидатами навчання.
Організаторами була анонсована вистава «Найкращий день та інші неприємності», створена Театром на Михайлівській - ЦМ «Новий український театр» за ініціативи організації СОС Дитячі містечка Україна у межах комунікаційної кампанії «Заглушені голоси». П’єса написана драматургинею Мариною СМІЛЯНЕЦЬ на основі реальних історій про те, як проходить дитинство у стінах інтернатів. «Це розповідь про мрії, боротьбу за любов і потребу у сім’ї, яка торкає серце кожного».
Участь здобувачів у роботі наукової студії сприятиме поглибленню знань, отриманих під час проходження курсів «Соціальна робота з сім’ями», «Захист дитини», розвиток дослідницьких навичок.