1 листопада 2024 року кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського столичного університету імені Бориса Грінченка організувала зустріч зі спеціалістами з Нідерландів, які представили практичний досвід роботи військових соціальних працівників.
Спікерами були Герман де МОННІНК – соціальний працівник, психолог і терапевт, тренер з мультиметодичної соціальної роботи (MMSW), член Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи (Нідерланди) та Йост МААСКАНТ – старший соціальний працівник, один із голландських військових соціальних працівників, який працює в Міністерстві оборони Нідерландів. Модерувала захід Ольга ШВЕД, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат соціологічних наук, доцент.
Йост МААСКАНТ розказав, що в Нідерландах військові соціальні працівники готують не тільки самих військових, але й їх родини до початку переміщення військових або введення їх у військові дії, а потім через три та шість місяців після повернення військового додому перевіряють як військовий адаптувався до життя в сім’ї. Він також розказав про навчальні програми та курси для військових соціальних працівників, а також про методи подолання вигорання. Цікавою була інформація і про піклування про ветеранів та їх родини, про соціальну та медичну допомогу. Після презентації було багато запитань, і захід продовжився майже до 2-х годин, бо питання та відповіді були дуже актуальними та важливими.
До участі в заході долучилось 125 осіб, які є представниками/ представницями багатьох університетів України, військових частин, центрів соціальних послуг, Військового інституту, агенції з працевлаштування, а також практичні психологи, фахівці із супроводу ветеранів, представники православної церкви, громадських та міжнародних організацій та фондів, і звичайно, студенти та аспіранти нашого університету та інших закладів вищої освіти.
Важливим цей захід був тому, що у Міністерстві у справах ветеранів війни у вересні 2024 році відбувся набір на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни. Після родини – це перша людина, яка почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечуватиме їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя. Планується підготувати та працевлаштувати до 11 300 фахівців із супроводу по всій Україні, на першому етапі – 3000 тис. осіб. Вони будуть працювати при громадах. Фахівців набирають з освітою «соціальний працівник», «соціальний педагог», «юрист» та «психолог».