30 жовтня 2024 року здобувачі спеціальності 231 Соціальна робота першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, викладачі кафедри взяли участь у вебінарі «Послуга догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних: планування і впровадження в малому груповому будинку», в межах Тижня кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, до Дня працівника соціальної сфери України й Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.
Організатор заходу: Жанна ПЕТРОЧКО, професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.
Модератор: Олена ДЕНИСЮК, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент.
Спікер: Ольга МОРОЗ, керівник навчальних програм Благодійної організації «Надія і житло для дітей», аспірант кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Тема вебінару «Послуга догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних: планування і впровадження в малому груповому будинку» є надзвичайно важливою, адже обраний Україною курс на європейську інтеграцію вимагає першочергового захисту права дітей на сім’ю, забезпечення найкращих інтересів дитини, створення умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або в середовищі, максимально наближеному до сімейного.
Загалом у вебінарі взяли участь понад 70 осіб. Серед них представники Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Національного університету «Чернігівський колегіум», Благодійної організації «Благодійний Фонд «Спасемо Україну» (м. Київ), Благодійної організації «Надія і житло для дітей» (м. Дніпро, м. Київ) тощо.
Розглянули такі питання:
специфіка та алгоритм визначення потреби у створенні послуги догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних;
- особливості планування і впровадження послуги на базі малих групових будинків;
- організація життя в малих групових будинках;
- діти, які потребують влаштування в малі групові будинки.
Учасники висловили щиру подяку пані Ользі за представлені матеріали, корисний практичний досвід, невтомну працю задля забезпечення найкращих інтересів дітей.