Круглий стіл «Розробка професійного стандарту соціального педагога: сучасне бачення» (26.04.24)

26 квітня 2024 року Олена ДЕНИСЮК, гарант освітньої програми «Соціальна педагогіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи та  Вадим ЛЮТИЙ, гарант освітньої програми «Соціальна робота» другого (магістерського) рівня вищої освіти, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи взяли участь у роботі круглого столу «Розробка професійного стандарту соціального педагога: сучасне бачення» (організатор – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки).

26 04 24 фото 1 круглий стіл

Метою проведення круглого столу є визначення професійного профілю соціального педагога у різних сферах соціально-педагогічної практики. У рамках круглого столу було конкретизовано трудові функції та професійні компетентності соціального педагога у різних сферах: освітній, соціальній, культурній, правовій, гуманітарній, сфері охорони здоров’я, галузі ювенальної юстиції та пробації, реабілітаційній та рекреаційній сфері тощо.

Теми для дискусії:

1. Професійна роль соціального педагога в системі послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на рівні загальнодержавної політики.

2. Сфери професійної діяльності соціального педагога: запити і потреби соціально-педагогічної практики

3. Роль соціального педагога у забезпеченні соціально-психологічного благополуччя особистості, сім’ї, громади

4. Професійна підготовка і професійний розвиток соціального педагога: відповідність викликам часу

5. Позиціонування та професійний імідж соціального педагога у фаховій спільноті.

6. Проблеми налагодження міжвідомчої взаємодії та дотримання професійних меж у міжсекторальній співпраці фахівців.

26 04 24 фото 3 круглий стіл

Олена ДЕНИСЮК виступила з доповіддю на тему «Соціально-педагогічна діяльність в сфері надання соціальних послуг».

Вадим ЛЮТИЙ виступив з доповіддю на тему «Соціально-педагогічна робота в правоохоронній сфері».

OON 04 min