Участь у Форумі громадського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України» (30.05.23)

30 травня 2023 року відбувся Форум громадського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України» в Києві в комплексі «Мистецький арсенал». Форум розвитку громадського суспільства – це національна платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку благодійних та громадських організацій. Захід був організований за підтримки Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину (IGAP) «Єднання»,  метою якого було скоординувати дії всіх організацій громадського суспільства, державних інституцій, місцевої влади та активістів громад задля перемоги.

30.05.23 Участь у Форумі Фото 1

У Форумі взяли участь викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка: Тетяна ЛЯХ, завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, гарант ОПП «Моніторинг і оцінка соціальних програм» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота; Тетяна СПІРІНА, доцент кафедри,  кандидат педагогічних наук, доцент, гарант ОПП «Соціальна педагогіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота; Ольга ШВЕД, доцент кафедри, кандидат соціологічних наук; Світлана САПІГА, старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук,  гарант ОПП «Соціальна адвокація» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота; Аліна ДУЛЯ, викладач кафедри; Ірина НОХРІНА, випускниця кафедри.

30.05.23 Участь у Форумі Фото 2

Ведучим заходу був заслужений артист України, український актор та телеведучий Юрій ГОРБУНОВ «Нинішній форум-інша історія. Він про виклики часу, перед якими ми стоїмо», – сказав ведучий.

30.05.23 Участь у Форумі Фото 3

До заходу були запрошені міжнародні партнери України серед яких Джеймс ХОУП, директор регіональної Місії Агенства США з міжнародного розвитку, Нікола СІБОНА, тимчасовий повірений у справах Представництва Європейського Союзу в Україні, Анка ФЕЛЬХУЗЕН, посол Німеччини в Україні, Христофорос ПОЛІТІС, заступник постійного представництва ПРООН  в Україні.

30.05.23 Участь у Форумі Фото 4

Ключову промову «Світ на грані: значення української перемоги» виголосила Орися ЛУЦЕВИЧ, керівник Українського форуму в Chatham House у Лондоні.

30.05.23 Участь у Форумі Фото 5

Подія включала чотири дискусійні майданчики: велика сцена, лекторії, та два дискусійні простори, виставки (соціальних бізнесі, арт-об’єктів, збережених від війни, кращих кейсів відновлення постраждалих громад силами ОГС), кращі практики, майстерні (з проєктного підходу, дизайну та менеджменту, з краудфандингу та роботи на міжнародних платформах), ярмарок, дитяча кімната.  Додатково була онлайн-трансляція подій на фейсбук та на сторінці IGAP «Єднання»

30.05.23 Участь у Форумі Фото 6

Основними темами обговорення стали: перемога; раннє відновлення; економіка; демократія; безпека; національна ідентичність; спільнота/спільноти.

На Форумі було озвучено три вектори розвитку та відновлення України:

• Перший вектор – наближаємо перемогу (адвокація зброї, міжнародна коаліція, боротьба з пропагандою).
  • Другий вектор – раннє відновлення тих сфер, які потребують швидкої підтримки (люди, критична інфраструктура, безпека у всіх сферах).
  • Третій вектор – модернізація (зміни, реформи і модернізація).

30.05.23 Участь у Форумі Фото 7

Сьогодення України –  це нові можливості та механізми для взаємодії громадського суспільства з Урядом України.

30.05.23 Участь у Форумі Фото 8

30.05.23 Участь у Форумі Фото 9