Звітна конференція з навчальної (оглядової/без відриву) практики для здобувачів 1 року навчання ОПП «Соціальна робота», «Соціальна адвокація» (група САРПб-1-22-4.0д) (05.05.23)

05 травня 2023 року відбулась звітна конференція з навчальної (оглядової/без відриву) практики для здобувачів 1 року навчання, спеціальності 231 «Соціальна робота» освітньо професійних програм «Соціальна робота», «Соціальна адвокація» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

05.05.23 Звітна конференція Фото 1

Керівники від Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти: Аліна ДУЛЯ, викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи; Віктор ЖУКОВ, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.

05.05.23 Звітна конференція Фото 2

Під час проходження практики здобувачі ознайомились з такими організаціями, як: Комунальний заклад дошкільної освіти «Центр розвитку дитини «Я + Сім’я», Благодійна організація «Благодійний Фонд «Карітас-Київ», Громадська організація «Ла Страда-Україна», Міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині», Київський міський центр соціальних служб,  Комунальна установа «Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді», Громадська організація «Громадський рух «Віра, Надія, Любов», Громадська організація «Міжнародна школа рівних можливостей», Громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».

05.05.23 Звітна конференція Фото 3

Мета проведення даної практики полягала у ознайомлені студентів з організаційною структурою, змістом та напрямами роботи недержавних (громадських) та державних організацій, які надають соціальні послуги різним категоріям клієнтів; сформувати у студентів науково-практичні погляди на діяльність соціального працівника в різних державних, громадських та правозахисних установах соціальної сфери, що організують і здійснюють діяльність щодо захисту прав та інтересів уразливих категорій отримувачів соціальних послуг.

05.05.23 Звітна конференція Фото 4

Під час конференції здобувачі презентували результати проходження практики відповідно до завдань, а саме: сформованість уявлення про сфери їх майбутньої професійної діяльності; ознайомлення студентів зі змістом, формами і методами роботи державних організацій, громадських та правозахисних установ – суб’єктів соціальної роботи, нормативно-правовою базою їх діяльності; визначення специфіки роботи фахівців у цих установах і організаціях; мотивування студентів до розвитку професійно важливих особистісних якостей.

05.05.23 Звітна конференція Фото 5

За відгуками здобувачів, проходження навчальної оглядової/без відриву практики дозволило їм зрозуміти, що їхня майбутня професія є дійсно потрібною і вони зробили правильний вибір. Вони зазначили, що практика збагатила їхні знання та розширила бачення роботи соціального працівника з різними категоріями населення, а також допомогла сформувати чітке уявлення про особливості діяльності державних та недержавних організацій. Також здобувачі наголосили, що отримані ними знання під час проходження практики мотивували їх до волонтерської діяльності та обов’язково допоможуть у їхній професійній діяльності та у здійсненні соціальної роботи заради світлого майбутнього нашої країни.