11 квітня 2023 року відбулось засідання кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи (у форматі онлайн-зустрічі з використанням сервісу Zoom), на якому відбулося обговорення змін до змісту освітньо-професійної програми «Соціальна педагогіка» спеціальності 231 Соціальна робота для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Доповідала гарант освітньої програми кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Олена ДЕНИСЮК.

обговорення ОП СП 1

Фото 02 11.04.23

Олена ДЕНИСЮК обґрунтувала потребу в оновленні освітньої програми Соціальна педагогіка відповідно до викликів сьогодення, вимог Стандарту вищої освіти України з підготовки бакалавра, Закону України «Про соціальні послуги» зі змінами та доповненнями, професійного стандарту «Фахівець з питань молоді (молодіжний працівник).

Фото 03 11.04.23

Фото 04 11.04.23

Наголошено на важливості попередньої роботи з вивчення міжнародного та вітчизняного досвіду підготовки  бакалаврів за спеціальність Соціальна робота (освітні програми Соціальна робота та Соціальна педагогіка); здійснення оцінки впровадження існуючих програм (анкетування здобувачів, інтерв’ю випускників та стейкхолдерів, опитування керівників практик).Фото 05 11.04.23 1

Презентовано внесені зміни: уточнено мету освітньо-професійної програми; уточнено та включено нові спеціальні (фахові) компетентності та програмні результати навчання; введено до обов’язкової частини освітні компоненти, спрямовані на вивчення сучасних тенденцій розвитку спеціальності і особливостей надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи з отримувачами послуг; здійснено синхронізацію викладання дисциплін, що формують базові професійні компетентності; подано структурно-логічну схему проходження дисциплін; оновлено вибіркові блоки.

фото 7 11 04 23 обговорення ОП засідання кафедри

Наголосила на ключових особливостях програми: практико орієнтоване навчання, підготовка фахівця, здатного застосовувати технології соціально-педагогічної роботи з дітьми, молоддю, дорослими, вразливими групами населення в різних соціальних середовищах; здатність організовувати і здійснювати соціальну-педагогічну роботу в закладах освіти, захисту дитини, формальних та неформальних об’єднаннях на засадах соціальної інклюзії; сприяти активізації та розвитку громад.

В обговоренні взяли участь члени кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, запрошені студенти та випускники спеціальності 231 Соціальна робота різних освітніх програм.

Дякуємо всім учасникам за плідну роботу!