11 квітня 2023 року відбулось засідання кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи (у форматі онлайн-зустрічі з використанням сервісу Zoom), на якому відбулося обговорення змін до змісту освітньо-професійної програми «Соціальна робота» спеціальності 231 Соціальна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Фото 01 11.04.23

Фото 02 11.04.23

Марина ЛЕХОЛЕТОВА, гарант освітньо-професійної програми 231.00.01 Соціальна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, уточнила, що саме було оновлено у змісті освітньої програми.

Фото 03 11.04.23

Внесені зміни полягали в уточненні мети програми; введені нових спеціальних (фахових) компетентностей та програмних результатів навчання; введення до обов’язкової частини освітніх компонентів, спрямованих на вивчення сучасних тенденцій розвитку спеціальності і особливостей надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи з вразливими, виключеними і дискримінаційними групами; оновленні вибіркових блоків ОПП.

фото 04 20.02.23

Фото 05 11.04.23 1

Також, було наголошено на ключових особливостях ОПП Соціальна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти:

• підготовка фахівців, здатних до оцінювання потреб, захисту прав, організації та надання соціальної допомоги та послуг особам та сім’ям, що перебувають в вразливому стані, зазнають соціального виключення і дискримінації;
  • опанування і застосування у професійній діяльності методів профілактики, для запобігання можливих порушень поведінки, міжособистісних стосунків, розв’язання конфліктів та попередження соціальних ризиків;
  • практико орієнтоване навчання;
  • вибіркова компонента, що дозволить сформувати здатність добирати і застосовувати різні методи соціальної експертизи, організовувати громадську експертизу та громадські слухання, опанувати методику індивідуальної соціальної роботи та консультування, організовувати та проводити соціально-просвітницькі тренінги.

Також на засідання кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи було запрошено: Катерину БЕРДИЧЕВСЬКУ, випускницю спеціальності 231 Соціальна робота; Руслана ГОРЧИНСЬКОГО, випускника спеціальності 231 Соціальна робота, консультант із розвитку соціальних програм ГО «Київська школа рівних можливостей», майстер соціальної роботи м. Києва, які взяли участь в обговоренні змін до освітньо-професійної програми Соціальна робота спеціальності 231 Соціальна робота.