Презентація на тему "Адвокаційні кампанії: успішні кейси МБФ «Українська фундація громадського здоров’я" для студентів освітньої програми "Соціальна адвокація" кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи (24.12.20).

24 грудня 2020 року, в рамках дисципліни «Технології соціальної адвокації», старшим викладачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Мариною ЛЕХОЛЕТОВОЮ, для студентів спеціальності «Соціальна робота» освітньої програми «Соціальна адвокація», була організована онлайн-зустріч з Галиною СКІПАЛЬСЬКОЮ, виконавчою директоркою МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ), директоркою представництва міжнародної організації HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні.
На зустрічі була також присутня і гарант освітньої програми 231.00.04 «Соціальна адвокація» - Світлана САПІГА, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри. Галина СКІПАЛЬСЬКА має 20-річний досвід роботи та керівництва громадських організацій, які опікуються правами жінок, дітей та підлітків. З 2020 року Галина СКІПАЛЬСЬКА є здобувачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка (спеціальність 231 Соціальна робота)

• фото001 min

Пані Галина провела презентацію на тему «Адвокаційні кампанії: успішні кейси МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». Зокрема, під час зустрічі студенти дізнались про історії успіху проведених адвокаційних кампаній. Серед них:
          1. Проєкт «Підвищення безпеки та запобігання ґендерно зумовленому насильству в громадських місцях на Сході України».

фото002        фото003 min

ЦІЛЬ адвокації в межах ініціативи: Жінки та дівчата мають соціальні, економічні та політичні можливості у громадських місцях, вільних від сексуальних домагань та інших форм сексуального насильства.

• Визначено фактори, які знижують рівень безпеки в громаді.
  • З’ясовано: Яким має бути безпечне місто?
  • Визначено основних стейкхолдерів у реалізації заходів
  • Визначено можливі напрямки роботи
  • Проведено інформаційно-адвокаційну роботу у громадах
  •  Проведено навчання та аудит безпеки силами багатопрофільної групи під керівництвом активних жінок

фото004 min

2. «Сприяння безпеці громад та попередження насильства в громадських місцях на Сході України»

фото005   фото006

ЦІЛІ адвокації:

• Формування майданчика, де жінки громади можуть знайти необхідну інформацію, поставити запитання чи попросити про допомогу у вирішенні ситуацій насильства
  • Актуалізація теми гендерної рівності та неприпустимості дискримінації та насильства за будь-якими ознаками, у тому числі гендерно зумовленого та домашнього насильства серед жінок на рівні громад
  • Підвищення обізнаності жінок на рівні громад щодо видів/проявів ГЗН та ДН та законодавчих аспектів з захисту, протидії та попередження ГЗН та ДН
  • Підвищення обізнаності жінок на рівні громад про існуючі служби, які надають послуг у сфері попередження та протидії ГЗН та ДН, регулярне надання інформації з контактами локальних служб, які надають послуги у сфері попередження та протидії ГЗН та ДН
  • Руйнування застарілих гендерних стереотипів, у тому числі щодо розподілу домашніх обов'язків, на користь гендерної рівності та шанобливих стосунків
  • Інформування про офлайн/онлайн заходи в межах проєкту, що проходять у громадах.

Викладачі та студенти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини висловлюють вдячність Галині СКІПАЛЬСЬКІЙ, за проведену презентацію про історії успіху проведених адвокаційних кампаній МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»