Лекторій про Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

02 березня 2018 року заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з наукової роботи Тетяна Шептицька завітала з лекцією до Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка. Студентам спеціальності «Соціальна педагогіка" та "Соціальна робота» було повідомлено про таємну спецділянку НКВС УРСР у Биківнянському лісі, зокрема, про обставини її створення, специфіку призначення та тривалість функціонування. Окрему увагу лектор приділила людському виміру Биківнянської трагедії, ознайомивши з обставинами арешту видатних діячів української культури, їх поведінковими виявами під час слідства, звинуваченнями, які висувались співробітниками НКВС.

02 03 2

02 03 1

Окресливши загальний перебіг Великого терору в Україні, Тетяна Шептицька детально розповіла про діяльність судових органів, що ухвалювали вироки про розстріл, озвучила спогади та свідчення уцілілих жертв про перебування у в’язницях НКВС у Києві та методи фізичного й психологічного впливу, які застосовувались до них. Студенти також дізнались про довгий період свідомого приховування радянською владою правди про Биківню, а також про діяльність науковців, громадських активістів, родичів репресованих з інформування суспільства про злочини сталінізму та вшанування жертв репресій, похованих у Биківнянському лісі. Також студенти могли ознайомитись із копіями документів з архівно-кримінальних справ репресованих діячів української культури, науки, освіти, церкви.

02 03 4