Реалії сучасного життя: російсько-українська війна, втрати близьких, постійний стрес і тривога, вимушене переселення та невизначеність щодо майбутнього – усе це негативно впливає на психічне здоров’я і добробут людей. Практична психологія під час війни виконує життєво важливу функцію, надаючи емоційну підтримку, допомагаючи людям адаптуватися до нових обставин і попереджати розвиток серйозних психічних розладів.
11 листопада 2024 р. в рамках Студентської науково-практичної онлайн конференції «Перші кроки в науку» відбулося секційне засідання «Практична психологія під час війни: виклики, здобутки та перспективи розвитку». Студенти другого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти представили свій науковий доробок, що допомагає краще зрозуміти психологічні виклики та можливості розвитку в умовах кризи, робить внесок у розуміння важливих соціальних і психічних процесів, які супроводжують наше суспільство під час війни.
Теми доповідей:
📌Психологічні детермінанти розвитку медіаграмотності в юнацькому віці
📌Психоемоційні корелянти переживання почуття самотності українцями під час війни
📌Психологічні аспекти соціальних стереотипів щодо жіночого безпліддя
📌Креативність підлітків у контексті взаємовідносин з батьками
📌Картина світу біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні
📌Перфекціонізм та психологічне благополуччя особистості
📌Вплив травматичних подій сьогодення на сексуальне благополуччя жінок
📌Ціннісно-мотиваційна сфера студентів-заочників
📌Професійна самоідентифікація особистості
📌Мотивація до кар’єрного зростання
📌Мотивація до навчання студентів-заочників
Зазначені дослідження фокусуються не лише на теоретичному аспекті наукового знання, а й практичних рекомендаціях для підтримки психічного здоров’я та адаптації людей. Це важливий крок у напрямку зцілення, відновлення та розвитку суспільства, яке зараз перебуває у складних випробуваннях.
Таким чином, наукова діяльність молодих психологів є не тільки важливим етапом їхнього професійного становлення, але й значущим внеском у формування майбутнього української психології, здатної відповісти на виклики воєнного та повоєнного часу.