Готуємося до захисту магістерських робіт!

11 жовтня 2023 року відбулася подія, яка вже є традиційною для випускників освітньої програми «Практична психологія» – попередній захист магістерських робіт. Студенти другого року навчання магістерського рівня (денної та заочної форми) освіти представляли результати своїх наукових досліджень.

підготовка маг.робіт 7

Тематика магістерських робіт відрізняється сполученням наукової глибини та суспільної значущості. Цього року особливо багато робіт було присвячено соціально загостреним проблемам, як от війна: Психологічні особливості подружніх стосунків під час війни»; «Чинники тривожності у студентів із проявами інтернет-залежної поведінки під час війни»; «Психологічні особливості розвитку громадянської ідентичності підлітків в умовах війни»; «Особливості перебігу синдрому вцілілого у вимушених переселенців, що виїхали за кордон»; «Ескапізм як спосіб боротьби підлітків з негативними станами в умовах війни»;  «Психологічні особливості почуття безпеки працівників сфери зв'язку в умовах воєнного стану»; «Особливості психологічної адаптації акцентуйованих особистостей до життя в умовах  війни»; «Психологічні зміни у подружніх стосунках пар, вимушено роз’єднаних внаслідок війни»; «Подолання травматичних переживань цивільного населення в умовах повномасштабної війни»; «Психологічні особливості адаптації військовослужбовців, мобілізованих в період воєнного стану»; «Психосемантична реконструкція образу воїна-захисника в буденній свідомості сучасників»; «Трансформація професійного «Я» психологів в умовах воєнного стану та в повоєнний період».

підготовка маг.робіт 2

Великий інтерес привернули до себе роботи, присвячені стресостійкості особистості: «Вплив стресу на самопочуття дорослої людини»; «Ефективність психоедукації в умовах постійного стресу»; «Вплив стресових факторів на професійну самореалізацію у зрілому віці»; «Вплив стресостійкості на вибір стратегій поведінки у конфліктних ситуаціях»; «Тривожність як фактор опанувальної поведінки особистості у стресових ситуаціях»; «Психологічні умови подолання стресу студентською молоддю».

підготовка маг.робіт 3

Зберігають свою актуальність магістерські дослідження, присвячені психології подолання життєвих негараздів: «Психологічні особливості копінг-стратегій в юнацькому віці»; «Резильєнтність як фактор копінг-поведінки особистості»; «Особливості психологічних захистів та копінг-стратегій лікарів»; «Особливості копінг-стратегій поведінки особистості в стресогенних умовах»; «Символи і метафори як спосіб відображення реальності та психічної адаптації особистості».

підготовка маг.робіт 4

Психологічна проблематика порушень та відхилень також була представлена в роботах магістрів: «Психологічні чинники схильності до депресії в юнацькому віці»; «Психологічні особливості агресії у підлітків схильних до адиктивної поведінки»; «Психологічні особливості дезадаптації у молодшому шкільному віці»; «Особливості соціально-психологічної адаптації дітей з особливими освітніми потребами у процесі інклюзивного навчання».

підготовка маг.робіт 5

Особливостям вікового розвитку особистості були присвячені роботи:  «Психологічні чинники переживання почуття самотності у підлітковому віці»; «Психологічне благополуччя підлітків в умовах дистанційного навчання»; «Психологічні особливості образу майбутнього у підлітків в цифрову епоху»; «Психологічні особливості міжособистісних стосунків у підлітковому середовищі»; «Музика як фактор впливу на психічний стан молоді»; «Розвиток творчого мислення старших дошкільників у процесі ігрової діяльності»; «Психологічні наслідки впливу травматичних подій на осіб підліткового віку»; «Взаємозв'язок стратегій розв'язання конфліктних ситуацій із системою психологічного захисту в юнацькому віці»; «Вплив самооцінки на прояви агресії в підлітковому віці»; «Взаємозв'язок почуття самотності та агресивності підлітків»; «Причини й особливості агресивної поведінки у підлітковому віці»; «Психологічні особливості життєстійкості студентів»; «Особливості опанувальної поведінки підлітків».

Значної уваги наші випускники також присвятили дослідженням професійного розвитку особистості: Особливості мотивації дорослих до зміни професійної діяльності»; «Особливості професійного вигорання продавців-консультантів з різним рівнем мотивації до праці»; «Формування професійної креативності в умовах різного ступеня свободи в діяльності офісних працівників»; «Психологічні детермінанти професійного розвитку педагогічних працівників»; «Особливості професійного самовизначення студентів спеціальності «дошкільна освіта»; «Психологічна готовність першокурсників до майбутньої професії».

За підсумками слухань студенти отримали низку порад від викладачів кафедри  щодо покращення змісту та оформлення робіт; всі студенти були допущені до захисту магістерських робіт. Викладачі кафедри практичної психології щиро випускникам успішного захисту!