Онлайн-дискусія «Потенційний вплив небезпечних меседжів у сучасних телесеріалах»

26 листопада 2020 року на кафедрі практичної психології Київського Університету імені Бориса Грінченка була проведена відкрита онлайн-дискусія «Потенційний вплив небезпечних меседжів у сучасних телесеріалах». Дискусію провела Любов Базь, аспірант Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

serialy

Учасники дискусії обговорили засоби впливу медіа на споживачів. З-поміж медіа були окремо виокремлені сюжетні, такі, як фільми, ігри, телесеріали, та обговорені запропоновані аудиторією потенційно небезпечні меседжі у телесеріалах, а саме:

• романтизація залежностей (алкогольної, наркотичної, співзалежності, аб’юзивних стосунків тощо);
  • надмірно підсилена емоційність телеперсонажів через необхідність сюжетної напруги;
  • втілені у телеперсонажах внутрішня мізогінія та мізандрія (поруч з «хорошими» персонажами певної статі мають бути «погані»);
  • зовнішня стандартизація (фетшеймінг, бодішеймінг);
  • цькувальні мотиви;
  • суїцидальні мотиви;
  • необхідність страждань позитивних персонажів (гіпертрофоване почуття провини) тощо.

serialy1

Окремі з цих потенційно небезпечних меседжів нині регулюються вимогами до телевиробників або нівелюються з часом, це можна простежити у перезапусках телесеріалів різних років або навіть у межах одного серіалу, якщо він триває доволі довго (більше десяти років, наприклад). Однак проблема лишається чинною і нині.

Дякуємо учасникам за продуктивне обговорення.