Шевня Ірина Анатоліївна

Магістр практичної психології

Інше

• Де Ви зараз працюєте і на якій посаді?

Приватна психологічна практика, психолог в "Центрі психотерапії Alter Ego"

• Які навички, отриманні під час навчання, виявилися найкориснішими у Вашій роботі?

Найкорисніше - переймати досвід викладачів, їх приклади з роботи. Також особливо важливо тренувати всі інструменти та техніки які дають наставники, тренувати їх і на собі і на колегах та бажаючих. Також екстремальні умови навчання, а саме початок повномасштабного вторгнення дали змогу більше потренувати навичку справлятись. А це - одна із важливих здібностей, за якою часто приходять клієнти.

• Які основні виклики Ви зустріли на шляху до досягнення успіху в Вашій кар'єрі?

Основний виклик - це постійний процес навчання. Психологія та психотерапія вимагає від людини постійного пошуку, вдосконалення, наповнення знаннями, самовдосконалення, постійної практики та саморефлексії. Цей процес потребує часу, зусиль, вміння зорганізуватися та виставити пріоритети.

• Розкажіть про Ваш професійний досвід:

Як психолог-консультант я почала практикувати ще під час навчання на базовому курсі в методі Позитивної психотерапії. Метод вимагає відпрацювання технік та інструментів буквально одразу після першого модулю. Шукала бажаючих, знайомих знайомих і безкоштовно консультувала, таким чином відпрацьовувала  всі необхідні навички. Доповнювала знання іншими курсами, серед яких: Базові методи консультування (курс К.Л. Мілютіної), курс Техніки глибинного зцілення, Міжнародний інститут післядипломної освіти, курс "Основи травматерапії". Звісно отримала ще одну вищу освіту за напрямком практична психологія.

• Розкажіть якусь веселу/милу історію, яка трапилась із Вами на роботі?

Веселих не було, але було багато приємних, коли клієнти надсилають смс про свої зміни, або я дізнаюсь  що клієнтка, яка була в глибокій депресії, ми працювали паралельно з психіатром, змінила своє життя, стала займатись спортом, віднайшла нові змісти і зараз веде активний, щасливий спосіб життя.

• Як Ви розвиваєте свої професійні навички після закінчення університету?

Уже розплановано додаткове навчання, це майстер курс з Позитивної психотерапії для становлення саме психотерапевтом в методі, а також кілька додаткових напрямків, серед яких Схематерапія та майндфулнес. Проводжу майстер-класи для груп на теми міжособистісні та особистісні конфлікти, самооцінка, впевненість, деструктивні упередження. Такі зустрічі уже провела в просторі “Вільна” (що реалізується UNFPA), а також в Безпечному просторі для жінок та дівчат що організований за підтримки Міжнародного медичного корпусу.

• Які особисті якості важливі для того, щоб досягти успіху в галузі психології?

Бажання і вміння навчатись, вміння слухати, емпатія в поєднанні з аналітикою, уважність до себе та до клієнта, спостережливість, саморефлексія та звісно любов до людей та до професії.