У сучасному світі через вплив несприятливих умов соціалізації дітей таких як домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми, медіанасильство, та ін. все більшого прояву має деструктивна поведінка, особливо серед підлітків. Водночас важливо пам'ятати, що часто така поведінка дитини є відповіддю на ті складні обставини життя, в яких вона опинилася та зростає, криком про допомогу, про потребу у розумінні, підтримці, безпеці, захисті. Ігнорування або несвоєчасне виявлення дорослими ознак деструктивної поведінки у підлітків часто призводить до заподіяння ними фізичної, психологічної шкоди собі та/або оточуючим.
Для вирішення цієї проблеми у науковій колаборації фахівців Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Києво-Могилянська Академія», ГО Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні створено навчально-методичний посібник “Профілактика деструктивної поведінки підлітків”.
Авторським колективом зроблено спробу якомога ширше, водночас предметно, висвітлити проблему деструктивної поведінки підлітків, проаналізувавши сутність та особливості як самого явища в цілому, так і його окремих видів. Ними розглянуто найбільш поширені та актуальні сьогодні види деструктивної поведінки підлітків: булінг та кібербулінг; зловживання Інтернетом; суїцидальна поведінка; паркур, руфінг, зачепінг. Визначено сутність, особливості, індикатори, можливі фактори впливу на формування такої поведінки, наслідки для дитини та її оточення, а також надано рекомендації щодо попередження таких видів поведінки, зокрема як у межах роботи з дітьми, так і з їхніми батьками та з педагогами.
Ми запрошуємо 22 травня 2023 року о 10.00 на презентацію цього навчально-методичного посібника всіх, хто переймається питаннями попередження та своєчасного реагування на прояви деструктивної поведінки підлітків, що відбудеться на платформі Zoom за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/84667246691?pwd=VFJQTXVQMmt2b1hUQm5BcmZqRjFiZz09
Ідентифікатор конференції: 846 6724 6691
Код доступа: STrW^G7#
Попередня реєстрація за посиланням: https://forms.gle/57FGb16XN3YuHi386
Чекаємо на викладачів закладів вищої освіти. Надзвичайно приємно присвятити цю подію до Фестивалю науки, який святкують в травні заклади вищої освіти України.
Видання посібника стало можливим у межах проєкту «Попередження і подолання насильства щодо дітей та підтримка реформи системи правосуддя для дітей», що реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Учасники від усіх установ отримають електронну та друковану версії презентованого навчально-методичного посібника.
Модератор заходу: Вадим Лютий, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, керівник наукової теми кафедри “Соціалізація вразливих груп населення в контексті розвитку територіальних громад в Україні”, к. пед. наук, доцент