Оцінювання політики та програм, як професійний напрям почало розвиватися в Україні відносно недавно. Тим не менше елементи оцінювання уже присутні в аналізі політики, стратегічному плануванні, правотворчому процесі. Оцінювання дозволяє передбачити ризики та труднощі впровадження політики чи заходу, виявити чи все йде за планом, оглянутися назад і зробити висновки та виявити недоліки зробленої роботи.

Українська асоціація оцінюваннястворена у липні 2011 року як всеукраїнська неурядова професійна мережа у сфері оцінюванняЗа період свого існування, УАО провела базове дослідження «Стан розвитку оцінювання в Україні: попит, пропозиція, інституціоналізація»; у партнерстві із Центром «Соціальні індикатори» за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні розробила Глосарій термінів з моніторингу та оцінювання; організувала і провела скап-конференцію із Словацькою асоціацією оцінювання; провела оцінку потреб та інтересів учасників УАО, розробила в партнерстві з Українським форумом благодійників тренінговий курс «Абетка оцінювання проектів та програм»; представники УАО регулярно беруть участь в міжнародних конференціях з оцінювання.

16 вересня 2021 року викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інститутулюдини Київського університету імені Бориса Грінченка стали членами Української асоціації оцінювання, що сприятиме розвитку теорії, методології і практики у сфері МіО в Україні та співробітництву із міжнародними експертними мережами та асоціаціями інших країн.