KSIO
Контактна інформація

бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Литвиненко Віталіна Анатоліївна

доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат педагогічних наук, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Логопедія (алалія)»

«Методи мовленнєво-комунікативного розвитку дітей з РАС»

Методист навчальної практики (в спеціальних школах для дітей з     ООП)

Методист переддипломної (дослідницької) практики

Керівництво магістерськими роботами

Біографія

У 2005 р. закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка (з відзнакою) за спеціальністю «Фізична реабілітація».

У 2008 р. закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка за спеціальністю: «Дефектологія (логопедія)».

З 2011 р. працювала на посаді викладача кафедри логопедії; кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії.

У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.03 Корекційна педагогіка в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова на тему «Корекція фонетико-фонематичного недорозвинення мовлення засобами артпедагогіки».

У 2020 р. отримала вчене звання доцента кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії.

З вересня 2024 р. працює доцентом кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

Є практикуючим ерготерапевтом відділення реабілітації КНП Київська міська лікарня № 1 (зовнішній сумісник на 0,5 посади). 

Дійсний член громадських організацій: ГО «Українська Асоціація корекційних педагогів» (з 2018 р.), ГО «Українська Асоціація фізичної терапії (з 2016 р.), ГО «Українська Асоціація арт-терапії» (з 2021 р.).

Професійний і науковий інтерес

D:\Наукова діяльність Бабич Н\ГЕР\гугл.png            D:\Наукова діяльність Бабич Н\ГЕР\завантаження.png    D:\Наукова діяльність Бабич Н\ГЕР\orcid.png                 

  • Арт-технології в логопедичній роботі з дітьми з мовленнєвими труднощами.
  • Інноваційні технології в логопедичній роботі з дітьми з РАС.
  • Логопедичний та ерготерапевтичний супровід постінсультних пацієнтів.
  • Арт-терапія в логопедичній та ерготерапевтичній роботі з постінсультними пацієнтами.
  • Когнітивно-комунікативна терапія військовослужбовців з наслідками черепно-мозкових травм (ЧМТ).

Інше

Проєктна та організаційна діяльність

Керівник навчально-наукової лабораторії інноваційних, корекційно-розвивальних, арт-технологій та ерготерапії (ІКРАТЕ) (з 2017 р. по 2024 р.) В рамках діяльності навчально-наукової лабораторії ІКРАТЕ реалізовано проєкти та заходи:

Науково-практичний семінар «Арт-терапія та ерготерапія: теорія і практика», присвячений відкриттю лабораторії ІКРАТЕ (27 грудня 2017 р. – організатор та спікер).

Науково-практичний форум до Міжнародного Дня арт-терапії «Арт-технології: теорія і практика» (25 вересня 2018 р., організатор та спікер).

Проєкт SES (Cлужба старших експертів) «Арт-терапія як метод зцілення за допомогою творчості» з експертом Рітою Шмід (Німеччина) на базі Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю (4 жовтня 2018 р. – експерт проєкту).

Науково-практичний семінар-практикум з імаготерапії до Дня Святого Миколая «Науковий театр» (18 грудня 2018 р. – організатор та спікер).

Всеукраїнський науково-практичний семінар до Дня українського добровольця «Арт-технології в системі реабілітації учасників АТО» (16 березня 2019 р., організатор та спікер).

Логопедичний фестиваль «ЛОГОФЕСТ»: інноваційні творчі майстер-класи для логопедів Сумської області з імаготерапії «Ляльковий театр»; терапії образотворчим мистецтвом «Розвиток дрібної моторики засобами арт-технологій» (травень 2019 р.-2021 р.– організатор).

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Фізична терапія, ерготерапія та психологічна реабілітація військовослужбовців, учасників антитерористичної операції і бойових дій» на честь Дня українського добровольця (16 березня 2021 р. – організатор та спікер).

Спецкурс для ерготерапевтів, практичних психологів і соціальних педагогів «Арттерапевтичний підхід у роботі з пацієнтами, що схильні до аутодеструктивної поведінки» (30 квітня 2021 р. – лектор).

Круглий стіл «Інноваційні технології в ерготерапії, фізичній терапії, логопедії та спеціальній психології» на базі кафедр логопедії та кафедри терапії та реабілітації (16 червня 2021 р. – організатор та спікер).

Круглий стіл «Перспективи, реалії, проблеми застосування арт-технологій під час дистанційного навчання в умовах військового стану в Україні» (16 грудня 2022 р. – організатор та спікер).

Науково-практичний семінар «Сучасна команда супроводу»: презентація доповіді з теми «Терапія образотворчим мистецтвом в ерготерапевтичній роботі з постінсультними пацієнтами в умовах реабілітаційного відділення лікарні» (31 травня 2023 р. – спікер).

Науково-практичний онлайн-семінар «Інноваційні технології в реабілітації» (03 травня 2024 р.); Круглий стіл «Презентація авторських ергорозробок  для пацієнтів різних нозологічних груп» (01 березня 2024 р. – організатор та спікер).

Проєкт посилення реабілітаційних  послуг в системі охорони здоров’я (Strengthening Rehabilitation Services In Health system) за підтримки агентства США з міжнародного розвитку ISAID (7 червня 2024 р., м. Львів – учасник проєкту).

На базі НН лабораторії ІКРАТЕ проводилися інноваційні творчі майстер-класи для студентів та викладачів; корекційно-розвивальні заняття з пісочної терапії з дітьми дошкільного віку з мовленнєвими труднощами; інклюзивні тематичні корекційно-розвивальні майстер-класи з дітьми з РАС, консультативна робота з їх батьками (2017 -2022 рр. організатор).

 

Стажування та підвищення кваліфікації   

Міжнародне фахове стажування «Innovations in education. Information technologies in the scientific activity of a specialist in physical therapy, occupational therapy» на базі Сілезької академії (Katowice, Poland) з 27.12.2023 р. по 12.04.2024 р. в обсязі 180 годин (6 кредитів).

Міжнародне онлайн стажування «Нові та інноваційні методи навчання» на базі Краківського економічного університету з 06.02.2023 р. по 17.03.2023 р. в обсязі 180 годин (6 кредитів).

        

Фахове стажування на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича «Підвищення та поглиблення знань, умінь та навичок щодо професійної підготовки фахівців з фізичної терапії, ерготерапії та вдосконалення професійної майстерності з питань впровадження сучасних інноваційних технологій у науково-педагогічну діяльність», 180 годин 6 кредитів, дата видачі довідки 13.11.2020 р.

        

Фахові курси з ерготерапії на базі СумДПУ імені А.С. Макаренка «Ерготерапія: алгоритм впровадження діяльності» з 03.06.2021р. по 24.06.2021 р. Свідоцтво 30 годин.

Наукова діяльність

2013 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.03 на тему: «Корекція фонетико-фонематичного недорозвинення мовлення  засобами артпедагогіки».

Отримала вчене звання доцента кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 02.07.2020).

Публікації

Автор понад 80 наукових праць у фахових вітчизняних та закордонних виданнях, в тому числі 2 публікацій у Web of Science; 3 навчально-методичних посібників, один з яких має гриф МОН України.

Нагороджена подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

Powered by SobiPro