Olena-Mykhailivna1

o.palamar@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Паламар Олена Михайлівна

доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (сумісник)

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат психологічних наук, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Технології інклюзивного навчання дітей із сенсорними порушеннями»

«Інклюзивна освіта»

Біографія

У 1997 р. закінчила Глухівський державний педагогічний інститут імені С.М. Сергєєва-Ценського за спеціальністю «Вчитель початкових класів і біології». Працювала викладачем кафедри ботаніки та фізіології Глухівського державного педагогічного інституту імені С.М. Сергєєва-Ценського.

Впродовж 1999-2002 рр. навчалася в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

З 2003 р. працювала на кафедрі тифлопедагогіки на посаді старшого викладача, з 2006 р. – доцента кафедри тифлопедагогіки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. На даний час працює на посаді доцента кафедри технологій освіти та реабілітації осіб з порушеннями зору Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

У 2011 р. отримала вчене звання доцента.

Впродовж 2012-2015 рр. навчалася у докторантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за спеціальністю 19.00.08 – спеціальна психологія.

У 2023 р. закінчила магістратуру Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за спеціальністю: «016.02 Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка».

З березня 2023 р. працює на посаді старшого наукового співробітника в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України (за сумісництвом).

З листопада 2023 р. – доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (за сумісництвом).

Професійний і науковий інтерес

D:\Наукова діяльність Бабич Н\ГЕР\гугл.png       A889DF0E     D:\Наукова діяльність Бабич Н\ГЕР\orcid.png

• методичні аспекти навчання дітей з порушеннями зору
  • психолого-педагогічний супровід дитини з ООП
  • психологічне консультування та психологічна корекція
  • психологічний тренінг

Інше

Проєктна діяльність

Участь у міжнародному проєкті  «Teacher education of the 21st century: new challenges and solutions», 2021 р.

Стажування та підвищення кваліфікації

Участь у Міжнародній зимовій школі «Social Dimensions of European Studies» (180 hours), 2023.

Стажування в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України за освітньою програмою: «Методичне забезпечення освітнього процесу підготовки студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта (тифлопедагогіка)», (180 годин), 2021 р.

Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Value-based sustainable development of education: EU lessons for Ukraine» (30 hours), 2021 р.

Навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти», ТОВ «Академія цифрового розвитку», (30 годин), 2021 р.

Наукова діяльність

У 2005 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 «Формування у молодших школярів мотивів учіння (на матеріалі природознавства)».

Публікації

Автор понад 70 наукових та науково-методичних робіт у фахових вітчизняних і закордонних виданнях.