KSIO

m.synelnyk@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Синельник Марія Григорівна

викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (сумісник)

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Клінічні підходи до визначення труднощів функціонування дитячого організму»

Біографія

У 2016 р. закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка за напрямом підготовки «Корекційна освіта (логопедія)» й отримала кваліфікацію бакалавра корекційної освіти, дефектолога, вихователя дітей з вадами психофізичного розвитку.

У 2018 р. закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта (логопедія)», отримала кваліфікацію магістра спеціальної освіти, логопеда, викладача корекційної педагогіки та спеціальної психології, психолога спеціальних закладів освіти.

З 2015 р. по 2016 р. працювала на посаді вихователя групи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (загальним недорозвитком мовлення) в ДНЗ № 485 міста Києва.

З 2016 р. по 2017 р. працювала логопедом центру реальної інклюзії «Ерудит».

З 2016 р. по 2017 р. проходила волонтерську практику в Інсультному центрі універсальної клініки «Оберіг».

З 2018р. по травень 2023 р. обіймала посаду логопеда медичного центру «Добробут».

З 2016 р. працювала логопедом, а з 2023 р. – терапевтом мови та мовлення клініки «МедБуд».

З жовтня 2023 р – викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

• відновлювальна логопедична допомога дорослим після ураження головного мозку (нейрореабілітація)
  • робота з повною або частковою втратою мовлення (афазія)
  • робота при порушеннях темпо-ритмічної сторони мовлення у дорослих
  • логопедична робота при порушеннях тонусу м’язів обличчя (неврит лицьового нерва)
  • робота з порушенням ковтання у дорослих (дисфагія)
  • відновлення ковтання і дихання у пацієнтів з трахеостомічною трубкою та назогастральним зондом
  • логопедична робота при когнітивно-комунікативному зниженні

Інше

Асоціації та благодійні проєкти

Дійсний член української асоціації терапевтів мови та мовлення (УАТММ).

Участь у відновленні військових від фонду Віктора та Олени Пінчук RECOVERY на базі клініки «Медбуд» (мета діяльності фонду: реабілітація, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопоранених під час війни).

Підвищення кваліфікації

У 2016 р. пройшла тренінг в клініці «Оберіг», Модуль 1 з теми «Порушення ковтання після інсульту» (тренер – провідний логопед клініки Защипась Ю. В.)

У 2017 р. пройшла тренінг в клініці «Оберіг», Модуль 2 з теми «Порушення ковтання після інсульту» (тренер – провідний логопед клініки Защипась Ю. В.)

У 2019 р. пройшла тренінг «Електрична стимуляція та біозворотний зв’язок поверхневої електроміографії при лікуванні дисфагії» (тренер – Паламарчук  А. Л.)

У 2019 р. брала участь у семінарі «Діагностика та корекція різних форм афазії» (Тренер – Тищенко В. В.)

У 2021 р. брала участь у вебінарі за темою «Анатомічна логопедія» (Пиляєва Н. С.)

У 2022 р. пройшла навчання за темою «Логопедичний зондовий масаж за методикою Пиляєвої Н.С.»

У 2023 р. брала участь у онлайн-семінарі «Заїкання у дорослих: реабілітація постраждалих від воєнних травм» (спікери –Пянтковська Н., Мартиненко І., Корнєв С.)

У 2023 р. брала участь у вебінарі «Невропатія лицьового нерва. Медичний та логопедичний аспекти» (спікери – Пянтковська Н.С., Пиляєва Н. С.)