DKSIO

d.suprun@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Супрун Дар’я Миколаївна

доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (сумісник)

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор педагогічних наук, професор

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Інклюзивна освіта»

«Психологічний практикум»

«Тренінги професійного зростання»

Біографія

У 2007 р. закінчила Київський Національний університет внутрішніх справ (факультет права і підприємництва), спеціальність: правове забезпечення підприємницької діяльності.

У 2009 р. закінчила магістратуру Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (інститут іноземної філології), спеціальність: мова та література (англійська).

У 2011 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Психологічні умови розвитку мотивації збереження здоров’я у керівників органів внутрішніх справ» в ХНУВС (спеціальність 19.00.06 – юридична психологія).

У 2014 році отримала вчене звання доцента кафедри іноземних мов НАВС.

З 2016 до 2018 навчалася в докторантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

У 2018 р. достроково захищена дисертація на здобуття ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.03 – Корекційна педагогіка.

У 2020 році отримала вчене звання «Професор».

З 2021 р. – експерт у складі Експертної ради МОН, секція: Україна в мінливому світі: інклюзивне, інноваційне, мисляче суспільство.

З листопада 2010 р. по листопад 2016 р. працювала доцентом кафедри іноземних мов Національної Академії внутрішніх справ.

З листопада 2016 р. по вересень 2023 р. працювала на кафедрі спеціальної психології та медицини Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Стипендіат Кабінету Міністрів України (2020 р.).

Нагороджена медаллю «За наукові досягнення» Пилипа Орлика (29.09.2022 №1119-П).

З вересня 2023 р. обіймає посаду професора кафедри соціальної роботи та реабілітації гуманітарно-педагогічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.

З вересня 2023 р. – доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (за сумісництвом).

Професійний і науковий інтерес

D:Наукова діяльність Бабич НГЕРгугл.png             Web of Science – Науково-технічна бібліотека         D:Наукова діяльність Бабич НГЕРфейсбук.png

• психологія управління
  • сучасна методологія наукових знань
  • психолого-педагогічний професійний менеджмент
  • освітній менеджмент
  • позитивна психологія
  • профорієнтація та психологія управління відповідно до нагальних викликів (інтернаціоналізація, глобалізація, соціальна згуртованість)
  • інноваційні технології в психологічній практиці

Інше

Проєктна діяльність

Постійно провадить професійний розвиток засобом імплементації міжнародних проєктів. Останні з яких:

Contemporary Studies in Management (CoSiM) 2021-2023, Germany. (учасник проєкту)

European Studies of Social Innovation in Education / ESSIE 2023– 2025; міжнародний дослідницький проєкт (учасник проєкту)

Universities-Communities: strengthening cooperation / UniCom Erasmus+ project: 2023– 2027, DISFOR, Genoa, Italy (учасник проєкту)

Викладацька академічна мобільність в Україні (2021 р.) – проєкт за підтримки Британської Ради в Україні, House of Europe (учасник проєкту)

Sapienza University of Rome, Italy; міжнародний дослідницький проєкт; (учасник проєкту)

Україно-чеський проєкт «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» 2020 – 2021 р.р., участь у 5 інтенсивних тижневих вишколах від університету ім. Томаша Масарика (Брно), (учасник проєкту)

Стажування та підвищення кваліфікації

Участь у освітньому візиті (стажування) «Сучасні дослідження освітнього менеджменту (CoSiM)», Німеччина (23-30.09.2023).

Міжнародне стажування «Академія UGent із права та політики ЄС», організована Університет Гента/Бельгія (березень-квітень 2023)

Участь у ІІ Міжнародній Зимовій школі «СОЦІАЛЬНІ ВИМІРИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ» в рамках імплементації проєкту Кафедри Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) (16-28 січня 2023, онлайн, м.Генуя-м.Київ)

Участь у Міжнародній зимовій школі «СОЦІАЛЬНІ ВИМІРИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ» в рамках імплементації проєкту Кафедри Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) (17-28 січня 2022 року, м. Київ).

Участь у Міжнародній літній школі «Принципи та цінності ЄС: різноманіття та інклюзія в освіті для сталого розвитку» (05-09 липня 2021 р., м.Мелітополь).

Міжнародне стажування «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» 5 інтенсивних тижневих вишколів від університету ім. Томаша Масарика (2020 – 2021 р., м. Брно, Чехія).

Міжнародне стажування та викладання у рамках академічної мобільності у Sapienza University of Rome (20.09.2021-26.09.2021р., м. Рим, Італія).

Наукова діяльність

Докторська дисертація на тему «Теорія та практика професійної підготовки психологів в галузі спеціальної освіти» (спеціальність 13.00.03 – корекційна педагогіка, DD№007561, 5 липня 2018, Вища атестаційна комісія України).

Член спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д26.053.23 (зі спеціальності 13.00.03 – корекційна педагогіка)

Член редакційної колегії/експерт (рецензент) наукових видань: Науковий часопис. Корекційна педагогіка та спеціальна психологія УДУ ім. Михайла Драгоманова, Актуальні питання корекційної освіти» (Кам’янець-Подільський), Формування компетентностей обдарованої особистості в системі позашкільної та вищої освіти» / «Formation of Competencies of Gifted Individuals in the System of Extracurricular and Higher Education» (Національний авіаційний університет).

Публікації

Автор понад 300 публікацій, з них: монографій – 2; підручників – 2; навчальних та навчально-методичних посібників – 14 (8 іноземною мовою); наукових статей – 180; тез – понад 100. У тому числі 7 проіндексованих публікацій у Scopus та Web of Science.