KSIO-1

m.ovcharenko@kubg.edu.ua
бульвар І.Шамо, 18/2, каб. 318-А

Овчаренко Марина Сергіївна

викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Логопедія: дорослий та похилий вік»

«Логопедична ритміка з методикою»

«Спеціальна методика навчання математики дітей з ТПМ»

«Логопедія (алалія, афазія)»

«ІКТ у професійній діяльності»

Біографія

У 2016 р. розпочала приватну логопедичну практику ще під час навчання в Київському університеті імені Бориса Грінченка на спеціальності «Корекційна освіта (Логопедія)».

У 2017 р. закінчила (з відзнакою) Київський університет імені Бориса Грінченка та отримала спеціальність «Корекційна освіта (логопедія)», диплом бакалавра.

У 2017-2018 рр. працювала логопедом у Центрі АВА-терапії, Київ.

У 2018 р. закінчила (з відзнакою) Київський університет імені Бориса Грінченка і отримала спеціальність «Спеціальна освіта (логопедія)», диплом магістра.

У 2018-2019 рр. працювала лаборантом на кафедрі спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

У 2018-2019 рр. працювала лікарем-логопедом у Медичному центрі «Універсальна клініка «Оберіг», в Інсультному центрі м. Києва.

З 2019 р. і по теперішній час обіймає посаду викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

З 2020 р. є аспірантом Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта».

Професійний і науковий інтерес

• проблеми відновлення мовлення дорослих після інсультів

Інше

Стажування та підвищення кваліфікації

Медичний центр «Універсальна клініка «Оберіг», Інсультний центр, Київ, сертифікат – «Порушення ковтання у пацієнтів після інсульту», 3 лютого 2019 р., 37 год.

Мовленнєвий центр «Discurso», Київ, сертифікат – «Діагностика та корекція різних форм афазії, березень 2019 р., 10 годин.

Професійно-технічний навчальний заклад «ЦРСБ «Партнер Плюс», Київ, сертифікат – «Кінезіологічне тейпування», липень 2019 р., 36 год.

Науково-практична онлайн-школа з інклюзивної освіти на базі Київського університету імені Бориса Грінченка, Київ, сертифікат – «Майстерність у наданні додаткових освітніх послуг», 26 березня 2021 р., 30 год.

Науково-практична конференція на базі центру Розвитку Ірини Мартиненко, Київ, сертифікат – «Афазія: від діагностики до корекції», 30 січня 2021 р., 8 год.

Компанія «Наукові публікації – Publ. Science», Київ, сертифікат – «Головні метрики сучасної науки. Scopus та Web of science», 12 лютого 2021 р., 10 год.

«Цифрові інструменти Google для освіти» (базовий та середній рівні), ТОВ «Академія цифрового розвитку», серпень 2022 рік, 45 годин.

Навчання за програмою «Асистивні технології для інклюзивної освіти. Програмне забезпечення «Бордмейкер 7» у межах реалізації проєкту «Асистивні технології як акселератор для дітей з особливими освітніми потребами», серпень 2022 рік, 15 годин.

Участь у професійних та/або громадських об’єднаннях

Член Наукового товариства Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка (з 2020 р.)

Член ВГО Української асоціації корекційних педагогів (з 2018 р.).

Публікації:

Авторка понад 5 публікацій щодо формування мотивації до подолання мовленнєвих порушень та відновлення мовлення дорослих після інсультів.