KSIO
Контактна інформація

n.babych@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Бабич Наталія Миколаївна

доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат педагогічних наук, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Логопедія»

«Фонетика та фонологія з основами аудіології»

«Логопедичний практикум»

«Техніки логопедичного масажу»

«Логопедичні студії»

«Авторські та нетрадиційні логопедичні технології»

«Фонопедія з тренінгом емісії голосу логопеда»

Біографія

У 1993 р. закінчила Київське міське педагогічне училище №3 за спеціальністю «Викладання в початкових класах».

У 2001 р. закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова (з відзнакою) за спеціальністю: «Дефектологія (логопедія)».

Протягом 1998-2016 рр. працювала за фахом у закладах дошкільної освіти (№49 компенсуючого типу для дітей із порушеннями зору, №591 для дітей із органічними ураженнями ЦНС м. Києва), у 2013-2019 рр. – у медичних клініках «Добробут» та «Медіком».

Закінчила аспірантуру Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України у 2016 році. З цього ж року почала працювати на кафедрі психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, яка у 2019 р. перейменована на кафедру спеціальної та інклюзивної освіти.

У 2017 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.03 Корекційна педагогіка в Інституті спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

Експерт Національного Агентства із забезпечення якості вищої освіти (реєстр експертів, додаток від «27» липня 2021 р.).

 

Професійний і науковий інтерес

D:Наукова діяльність Бабич НГЕРгугл.png            D:Наукова діяльність Бабич НГЕРзавантаження.png     D:Наукова діяльність Бабич НГЕРвики.png   D:Наукова діяльність Бабич НГЕРorcid.png        D:Наукова діяльність Бабич НГЕРфейсбук.png  Frame 1 2

  • логопедична допомога дітям зі складними порушеннями психофізичного розвитку
  • інноваційні технології в логопедичній роботі
  • ранній логопедичний супровід дітей із групи ризику
  • діагностика та корекція порушень темпо-ритмічної сторони мовлення (судомного та несудомного характеру) у дітей та дорослих
  • інноваційні техніки логопедичного масажу
  • міофункціональні дисфункції у дітей і дорослих
  • фасциальне тейпування в логопедичній практиці

Інше

Проєктна діяльність

Міжпрофесійна співпраця та спрівпраця з батьками у дошкіллі/ Interprofessional and Family-Professonal Collaboration in Early Childhood Education and Care (2021-2023); міжнародний дослідницький проєкт; (учасник проєкту)

Ранні пташки – комунікативні практики для передчасно народжених дітей (2021-2022 рр.) – проєкт у сфері освіти за підтримки Британської Ради в Україні, House of Europe Opportunities на отримання індивідуального гранту.

Студентська академічна мобільність (САМ) в Україні (2020-2021 рр.) – проєкт за підтримки Британської Ради в Україні, House of Europe (учасник проєкту).

Інституалізація «універсального» асистента вчителя в Україні: дослідження умов для реалізації (2019 р.) – проєкт ВФ «Крок за кроком» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Відкритого Суспільства (учасник проєкту у межах реалізації Меморандуму про співпрацю між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком»).

Інклюзивний EDU CAMP (2019 р.) – проєкт за підтримки Українського культурного фонду (консультант проєкту).

Фортеця без бар’єрів (2019 р.) – проєкт за підтримки Українського культурного фонду (консультант проєкту).

Мамина школа (2017 р.) – Міжнародний проєкт (виїзна школа батьківської майстерності для сімей, які виховують дітей з важкими порушеннями зору) Poznan, Owinska, Poland (експерт проєкту).

Стажування та підвищення кваліфікації

Міжнародне стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації в Collegium Civitas. Тема: «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі» (м. Варшава, Польща, 2019 р.).

Навчання в академії «ПАРТНЕР ПЛЮС» за програмами «Масажист-естетист»; «Масаж обличчя: класичний, ексклюзивний масаж «Партнер Плюс», пластичний масаж і масаж по Жаке»; «Кінезіологічне тейпування м’язів обличчя» (2019 р.).

Міжнародне стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів у West Finland College. Тема: «Особливості фінської системи освіти» (Huittsnen, Finland, 2021 р.).

Навчання за програмою: «Зміцнення викладання та організаційного управління в університеті» на платформі «PROMETHEUS» (2021 р.).

Навчання за програмою: «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» на платформі «PROMETHEUS» (2021 р.).

Фахове онлайн стажування за програмою «Стандарти організації підтримки раннього розвитку та підтримки родин» в Інституті спеціальної педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (Варшава, Польща, 01.11.2021 – 31.01.22, довідка від 06.07.2022).

Навчальний курс «Експерт з акредитації освітніх програм: онлайн тренінг» (2021 р.).

Навчальний курс «Академічна доброчесність: он-лайн курс для викладачів» (2021 р.)

Навчання за програмою: «Наставництво в педагогічній освіті» за проєктом «Фінська підтримка реформи української школи»  (2022 р.).

Підвищення кваліфікації за фаховим модулем: Академія спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської – міжнародне фахове стажування з питань раннього втручання (2021-2022 рр., м. Варшава, Польща).

Навчальний курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» (2022 р.).

Міжнародного підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського союзу та Україні» (2023 р., м. Люблін, Республіка Польща).

Підвищення кваліфікації за модулем «Розроблення професійних стандартів» Національного агентства кваліфікацій (2023 р.).

Підвищення кваліфікації: програма «Мова, мовлення, терапія: міждисциплінарний підхід» з міжнародною участю (2023 р.).

Навчальний курс «Дошкільна освіта в контексті екологічної моделі підтримки раннього розвитку дитини та підтримки сім'ї» (2023 р., Варшава, Польща).

Підвищення кваліфікації: курс «Масаж в логопедії (Частина І)», 2023 р., Польща).

Навчальний курс у рамках проєкту «Розробка моделі функціонування центрів фахової підтримки інклюзивної освіти (ЦФПІО)», (2023 р., м. Варшава, Польща).

Навчальний курс «Модель підтримки розвитку дітей раннього віку на рівні громади та підтримки сім'ї - ідеї та припущення» (2023 р., м. Варшава, Польща).

Підвищення кваліфікації «Психічне здоров'я - це виклик нашого часу. Роль SCWEW у підтримці дітей/учнів із проблемами психічного здоров’я» (2023 р., м. Варшава, Польща).

Навчальний курс «Корекція заїкання» (2024 р.).

Наукова діяльність

2017 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.03 «Формування комунікативних навичок у старших дошкільників з порушеннями зору та інтелекту».

Виконавець наукової теми кафедри спеціальної та інклюзивної освіти «Корекційно-компенсаторна складова інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в соціальне середовище» у межах реалізації наукової теми Інституту людини «Особистість в умовах суспільних трансформацій сучасної України» (2016-2021 рр.) (номер державної реєстрації 0116U002960).

Виконавець наукової теми кафедри спеціальної та інклюзивної освіти «Професійний профіль спеціального педагога у контексті забезпечення якості інклюзивної освіти» (державний реєстраційний номер: 0121U112869, дата реєстрації 08.09.2021 р.).

Отримала вчене звання «Доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти» (рішення атестаційної колегії від 10 жовтня 2022 р.)

Публікації

Автор понад 30 наукових робіт у фахових вітчизняних та закордонних виданнях, в тому числі 3 проіндексована публікація у Scopus та Web of Science.

Powered by SobiPro