Контактна інформація

v.tyshchenko@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 317-А

Тищенко Владислав Володимирович

Доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (сумісництво)

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Логопедія (ФФНМ, ЗНМ, порушення темпо-ритмічної сторони мовлення)», «Логопедія», «Логопедична корекція системних порушень мовлення», «Методика викладання корекційної педагогіки і логопедії»

Біографія

Освіта:

У 1994 р. закінчив дефектологічний факультет Українського державного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова (нині НПУ ім. М.П.Драгоманова).

Досвід роботи:

З 1994 р. працював в Інституті дефектології АПН України (нині Інституті спеціальної педагогіки НАПН України) на посадах молодшого наукового, наукового та старшого наукового співробітника.

У 2003-2009 рр. очолював лабораторію логопедії Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.

З 2009 р. - доцент кафедри логопедії Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.

 

Професійний і науковий інтерес

Наукова діяльність:

Автор та співавтор 135 науковий публікацій, зокрема: програмно-методичного комплексу «Програмні вимоги до корекційного навчання дітей старшого дошкільного віку з порушеннями розумового розвитку»; науково-методичного посібника «Методика выявления нарушений речевого развития у детей и диагностика их готовности к школьному обучению»; навчальної програми «Українська мова для 2-4 класу шкіл для дітей з ТПМ»; підручника «Українська мова для 2 класу загальноосвітніх шкіл для дітей з ТПМ»; навчальної програми з курсу «Логопедія» для вищих навчальних закладів;  підручника «Логопедія» за ред. проф. М.К.Шеремет; методичного посібника для батьків «Як навчити дитину правильно говорити: від 0 до 5 років»; наукових статей з проблем вивчення, діагностики і корекції мовлення у дітей з порушеннями розумового розвитку, фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення, загальним недорозвитком мовлення, алалією, афазією, дитячим церебральним паралічем з позицій психолінгвістичного підходу та у традиціях наукової школи д. пед. н., проф., члена-кореспондента АПН України Є.Ф.Соботович.

Powered by SobiPro