Підсумковий захід навчального проекту «Доступна освіта для дітей з аутизмом»

В останній день весни відбувся підсумковий захід навчального проекту «Доступна освіта для дітей з аутизмом», на який завітали: головний спеціаліст відділу освіти осіб з особливими потребами МОН України Охріменко Юлія Володимирівна, консультант київської міської ПМПК Шейко Світлана Василівна, фахівці районних управлінь освіти.

DODZA1

Навчальний проект здійснювався у партнерстві Інституту людини (кафедра спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти), Науково-методичного центру (НМЦ) інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, а також за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». Навчальний проект тривав протягом 2015-2016 н.р.; до нього було долучено педагогічні колективи шести київських закладів освіти різного типу.

DODZA2
Першу половину навчального року відбувалося навчання педагогів закладів освіти з питань особливостей організації освітнього процесу для дітей з розладами аутистичного спектра. Організаційну сторону забезпечувала методист НМЦ Заєркова Наталія Віталіївна. Змістову складову викладала Скрипник Тетяна Вікторівна, професор кафедри, доктор психологічних наук.

DODZA3

Друге півріччя фахівці закладів освіти демонстрували стан практичного оволодіння інноваційними технологіями супроводу дітей з аутизмом, розроблення корекційно-розвивальних стратегій та впровадження педагогічного дизайну. На підсумковому «круглому столі» активну участь взяла директор НРЦ Наталія Зиновіївна Софій. Учасники мали змогу не тільки прослухати доповіді, а також їх обговорити й отримати відповіді на свої запитання від представника МОН.

DODZA4
Кращі з випускників Проекту презентували свої здобутки, отримали Сертифікати та Подяки. На фото – команди: спеціалізованої початкової школи № 164 (Солом’янський район), ДНЗ № 99 та № 779 (Дарницький район), спеціальний ДНЗ № 611 (Оболонський район).

DODZA5

DODZA6

Підсумковий захід навчального проекту «Доступна освіта для дітей з аутизмом»