Виступ Наталії Бабич та Аліни Медицької на I Międzynarodowa i XVIII Ogólnopolska Naukowa Konferencja «Logopedyczna WYZWANIA W LOGOPEDII - PROCESY DIAGNOZOWANIA I TERAPII Pamięci Profesor Haliny Mierzejewskiej», (2-3.12.2023)

2-3 грудня 2023 року кандидат медичних наук Аліна Медицька та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Наталія Бабич брали участь в потужному міжнародному заході I Międzynarodowa i XVIII Ogólnopolska Naukowa Konferencja «Logopedyczna WYZWANIA W LOGOPEDII - PROCESY DIAGNOZOWANIA I TERAPII Pamięci Profesor Haliny Mierzejewskiej». Організаторами заходу виступили Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Instytut Polonistyki Stosowane та Zakład Logopedii i Emisji Głosu IPS Uniwersytet Warszawski, Towarzystwa Kultury Języka.

В конференції взяли участь фахівці з різних університетів та організацій світу: University College London; Bar-Ilan University, Israel; University of Beria Interior, Portugal; Clinic Lengg AG Zurich, Switzerland; Massachusetts General Hospital; Harvard Medical School, USA; Michigan State University, USA; Queen's University, Canada; Uniwersytet Śląski, Katowic; Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin; Fundacja z AFAZJĄ na Sportowo; Artysta Mowy – Centrum Terapii i Rozwoju, Warszawa; Uniwersytet Wrocławski; Uniwersytet Jagielloński,  Kraków та ін.

Пані Аліна та Наталія виступали з доповіддю «Міждисциплінарний підхід в ортодонтичному лікуванні з логопедом як запорука стабільних результатів (клінічний випадок)». Доповідачі не тільки поділилися успішним досвідом командного супроводу пацієнта лікарем-ортодонтом (Аліна Медицька) та логопедом (Тетяна Машковська, випускниця кафедри 2022 р.), але й розповіли про успішну підготовку логопедів в Київському університеті імені Бориса Грінченка в умовах воєнного часу. Доповідь викликала значний інтерес серед учасників конференції та позитивні відгуки й підтримку щодо заявленої практики міждисциплінарної роботи фахівців.

На конференції також розглядалися актуальні питання логопедії:

-  цінності у логопедичному дискурсі;

-  логопедія в умовах демографічних та цивілізаційних змін;

-  логопедична діагностика дитини з синдромом Ландау-Клеффнера;

-  діагностичні та лікувальні заходи при анкілоглосії як невирішена проблема логопедії;

-  афазія розвитку з точки зору батьків;

-  Програма CHADⓒ для лікування заїкання;

-  двомовна афазія - особливості симптомів і відновлення мовлення;

-  питання відновлення мовлення в логопедії;

-  фактори середовища, що підтримують спілкування та участь дітей і молоді з руховими та мовленнєвими порушеннями.

Дякуємо колегам із Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie за запрошення. Раді співпрацювати і ділитися успішними практиками підготовки майбутніх логопедів та теоретичними й практичними надбаннями українських науковців і практиків.

Пишаємося нашими науковцями!