S-sait

s.kalishchuk@kubg.edu.ua
бульвар І. Шамо, 18/2, каб. 301-А

Каліщук Світлана Миколаївна

Професор кафедри психології особистості та соціальних практик

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор психологічних наук, професор

Освіта:

У 1987 р. з «відзнакою» закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, набула кваліфікацію «Психолог, викладач психологічних дисциплін»

Досвід роботи:

З 1987 по 2006 рр. працювала психологом науково-дослідницьких, консультативних, промислових, освітніх закладів України.

З 2006 по 2012 рр. старший викладач, доцент кафедри соціології, психології та гуманітарних дисциплін Криворізького факультету Запорізького національного університету.

У березні 2012 року відбувся захист кандидатської дисертації й на підставі рішення Атестаційної колегії від 26 вересня 2012 року Каліщук С.М. присуджено науковий ступінь кандидата психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

У грудні 2014 р. отримала звання доцента кафедри соціології, психології та гуманітарних дисциплін.

З 2012 по 2018 рр. працювала на посаді завідувачки кафедри соціології, психології та гуманітарних дисциплін Криворізького факультету Запорізького національного університету.

З 2018 по 2019 рр. доцент кафедри соціально-гуманітарних наук Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

З 2019 по 2021 рр. – докторант кафедри психології особистості та соціальних практик Київського університету імені Бориса Грінченка. У квітні 2021 року відбувся захист докторської дисертації й на підставі рішення Атестаційної колегії від 29 червня 2021 року Каліщук С.М. присуджено науковий ступінь доктора психологічних наук зі спеціальності 19.00.01 – загальна психологія, історія психології.

З 2021 по 2023 рр. доцент кафедри психології особистості та соціальних практик Київського університету імені Бориса Грінченка.

З вересня 2023 і до нині професор кафедри психології особистості та соціальних практик Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

Каліщук С.М. є кризовим психологом і автором транстеоретичного екзистенційно-системного підходу в психологічному консультуванні і психотерапії. Має 15-річний досвід проведення судово-психологічних експертиз в адміністративних і кримінальних провадженнях. Каліщук С.М. є дійсним членом ГО «Національна психологічна асоціація», «Української Асоціації психологів освіти і розвитку», European Federation of Psychologists Associations, секції «Екзистенційний аналіз і логотерапія» Української спілки психотерапевтів України Навчається екзистенційному аналізу в консультуванні, психотерапії і супервізії в GLE-International Gesellschaft fur Logotherapie the Viennese School of Existential Analysis Альфріда Ленгле з березня 2020 року.

Каліщук С.М. є автором 115 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, з них 4-ох одноосібних наукових монографій, 1-го навчального підручника та 6-ти авторських свідоцтв у сфері дослідження свідомості, образу світу, смислової архітектоніки свідомості, динаміки і реорганізації смислів особистості у психотерапевтичному процесі, у психологічному консультуванні, у тренінговій роботі.

Наукова діяльність:   У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію «Розвиток ціннісно-рольового компонента в структурі професійного становлення майбутніх психологів». У 2021 захистила докторську дисертацію «Генеза смислової архітектоніки свідомості майбутніх психологів-консультантів»