14 березня було проведено онлайн конференцію по впровадженню проекту Ради Європи “Захист прав українських дітей під час війни і в повоєнному контексті”. Було висвітлено юридичні, правові аспекти стосовно захисту прав українських дітей у воєнних умовах, питання соціального захисту, психологічної допомоги та реабілітації дітей, що постраждали через повномасштабну війну, розв’язану росією. Викладач кафедри психології особистості та соціальних практик Власенко І.А. відвідала конференцію, ознайомилась із представленими статистичними даними, матеріалами, законодавчими документами.
Було наголошено на тому, що:
- Масштаби порушень прав українських дітей через повномасштабну війну в Україні є безпрецедентними.
- 16 221 дитину було примусово вивезено російською федерацією з тимчасово окупованої території України.
- Політика рф щодо українських дітей являє собою чітко сплановані дії, що реалізуються ще з 2014 р.
- Виявлено щонайменше 5 сценаріїв викрадення росіянами українських дітей.
- Необхідна комплексна робота для того, щоб довести юридично геноцид проти українських дітей.
- Значним викликом є навчити фахівців органів соціального захисту методам роботи з дітьми, що постраждали від різних видів насильства.
- Акцентовано на необхідності об’єднання зусиль різних фахівців (юристів, прокурорів, психологів, медпрацівників, соціальних працівників) для захисту прав українських дітей під час війни і після неї.
Одна з важливих ідей, що прозвучали: “Поки не почуває себе в безпеці українська дитина, - не може почуватися в безпеці жодна дитина в світі”.