Чигирин Тетяна Олександрівна

Кандидат психологічних наук

Інше

Роки навчання в Університеті 2006–2015 (бакалаврат, магістратура, аспірантура)

Освітня програма – Кандидат психологічних наук. Магістр практичної психології Інституту людини. Диплом з відзнакою

Тема кандидатської дисертації -«Психологічні умови формування ефективної самопрезентації майбутніх психологів»

Місце роботи й посада - ТОВ «Тейлор Нельсон Софрез Україна», директор з персоналу (наразі в декретній відпустці). А також приватна психологічна практика, самозайнятість.

Що для Вас означає бути випускницею Київського університету імені Бориса Грінченка?

В стінах альма-матер я пройшла шлях від студентки-першокурсниці до аспірантки і кандидатки психологічних наук. Мій університет – це про особистісне і професійне зростання. З гордістю можу сказати, що саме тут я отримала найякісніші знання і пишаюсь своїми вчителями. Від щирого серця рекомендую всім, хто бажає стати дійсно хорошими психологами, отримати міцну базу в Грінченка.

Що Ви вважаєте своїми професійними здобутками в практичній діяльності?

Щодня чую від клієнтів позитивний зворотній зв'язок стосовно своєї роботи. Ось це я і вважаю найкращим доказом професіоналізму. Важливим моментом свого життя вважаю захист кандидатської дисертації під керівництвам свого вчителя Подшивайлової Лідії Іванівни. Окрім цього я втілила у життя кар’єру мрії і стала директором з персоналу в міжнародній компанії до 30 років.

Яким чином знання й уміння, здобуті за час навчання в Університеті, вплинули на Ваш професійний розвиток, допомагають в роботі?

В своєму письмовому столі я досі маю і активно використовую конспекти з основ психологічного консультування, психотерапії, диференціальної психології, психодіагностики, клінічної психології, психофізіології. За моїми плечима безліч курсів підвищення кваліфікації, проте своєю базою я вважаю отримані в університеті знання і навички.

Що було для Вас найбільш цінним в освітньому процесі під час навчання в Університеті?

Найбільш цінною завжди була людяність і відкритість. Більшість викладачів справді втілювали найкращі традиції педагогічної психології і давали матеріал доступно, легко і структуровано. Також цінними були практичні аспекти освітнього процесу – саме в університеті пройшли мої перші тренінги, спроби психологічного консультування, наукові роботи.

Які softskills необхідні сучасному психологу?

Не думаю, що вимоги до сучасного психолога надто відрізняються від вимог 50 років тому. Найважливіше це емпатія, вміння слухати, відкритість, безоціночне прийняття, автентичність, конгруентність. Окрім цих необхідних якостей, я б додала ефективну самопрезентацію, причому як в онлайн, так і в офлайн просторі. Ми живемо в час розвиненого маркетингу і цього ніяк не уникнути. Щоб мати практику потрібно вміти себе презентувати.

Яким є ваше життєве гасло?

“Як добре, що не потрібно чекати ні хвилинищоб почати робити світ кращим”, – Анна Франк

Що таке успіх особисто для Вас?

Успіх для мене – життя в гармонії. Мені важливо бути включеною в життя своєї сім’ї й одночасно реалізовуватись як психологиня. Поки вдається, маю надію, що так буде і надалі.