Шевченківський березень на Факультеті психології, соціальної роботи та спеціальної освіти (до 210 –річниці з Дня народження Тараса Шевченка)

Цьогоріч на Факультеті психології, соціальної роботи та спеціальної освіти відзначали 210-річчя з Дня народження Тараса Шевченка низкою заходів.

фото 1

Так, 5 березня відбувся квест «Тарас Шевченко – майстер слова та пензля» для студентів 1 та 2 курсів спеціальності «Соціальна робота». Захід провели куратори Аліна Дуля, старший викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи та Анастасія Котелевець, викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи. Студенти мали можливість «зібрати» найвідоміші картини Тараса Шевченка, обговоривши історію їх створення. Також не оминули увагою і вірші Кобзаря. Деякі твори отримали нове звучання від учасників заходу. Під час квесту студенти мали змогу стати справжніми керівниками туристичного агентства, що пропонує побачити різні маршрути екскурсії «Місцями Кобзаря». Учасники не тільки показали цікаві маршрути на мапі України, а й підготували світлини з можливою сувенірною продукцією.

5 та 6 березня 2024 року на базі Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас-Київ» відбувся захід «Світ Шевченка». Студенти 2 року навчання, спеціальності «Соціальна робота» освітніх програм «Соціальна робота» та «Соціальна адвокація» разом з куратором  Аліною Дулею, старшим викладачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи  та керівником від бази практики, випускницею кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Іриною Дрозд підготували презентацію про діяльність, творчість та життєвий шлях видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

Крім того, було проведено заходи для дітей 6-9  років. Спочатку студенти розповіли дітям про життя та творчість відомого поета, після чого разом вивчали вірші «Садок вишневий коло хати» та «Реве та стогне Дніпр широкий». Також було проведено руханку та створено малюнки «Моя вишиванка» та «Український рушник».

5 березня, за ініціативою куратора Богдана Плескача, старшого викладача кафедри практичної психології відбувся спільний перегляд документального фільму "Тарас Шевченко. Ідентифікація" (2014 рік). До зустрічі долучилися студенти 1 та 2 курсів спеціальності «Психологія» освітніх програм «Практична психологія» та «Консультаційна психологія» та куратори: Наталія Миколенко, старший викладач кафедри практичної психології та доценти кафедри:  Вікторія Левченко, Лариса Матвієнко, Євгенія Калюжна. Фільм справив приємне враження. Метафоричний, трансгенераційний, трохи навіть езотеричний сюжет. Карл Густав Юнг, мабуть, був би задоволений – колективне несвідоме точно розбудили . А може й колективне свідоме.  Та, найцікавіше, – це рефлексія глядачів.  Студенти дали  змістовний та щирий зворотній зв’язок – це було найцінніше.

6 березня студенти 2 курсу спеціальності «Спеціальна освіта» освітньої програми «Логопедія» разом з куратором Анною Косянчук, викладачем кафедри спеціальної та інклюзивної освіти та Світланою Логвиненко, викладачем кафедри спеціальної та інклюзивної освіти   занурились у світ талановитого поета, митця і громадського діяча видатного українця, відвідавши  Національний музей Тараса Шевченка. Кожна експозиція, кожний виставковий елемент переповідає історію життя та творчості великого сина українського народу. Під час екскурсії студенти поступово відкривали таємниці життя та творчості великого Кобзаря,  відчуваючи силу шевченкового слова та його нескінченну любов до рідної землі. Під час екскурсії студенти відвідали виставковий проєкт  «Територія свободи: Майдан» до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 10-ліття Революції Гідності. У 2014-му реальність поєднала 200-літній ювілей Тараса Шевченка і Революцію гідності. В лютому снайперська куля, спрямована на Майдан, розсікла модерну українську історію навпіл. А в березні 2024 року вислів «Борітеся – поборете!» прозвучав не як затерте плакатне гасло, а як об’єднавча сила, спрямована на те, щоб стати на захист усього найдорожчого.

7 березня на онлайн-семінарі студенти 3 курсу спеціальності «Спеціальна освіта» освітньої програми «Логопедія» разом з кураторами, старшими викладачами кафедри спеціальної та інклюзивної освіти   Ганною Супрун та Тетяною Хомик мали змогу познайомитись та висловити свої думки про особистісний бренд Тараса Шевченка. Чи може Шевченко бути прикладом яскравого бренду для сучасності? Чим успішним бренд Шевченка і як це може використати сучасний логопед? Це – перелік питань над якими розмірковували студенти. Яскрава постать, модний образ, неординарні погляди, завжди актуальні сучасні теми - неповний перелік бренду Шевченка. До такого висновку дійшли студенти.

7 березня у затишній атмосфері студенти 2 курсу  спеціальності «Психологія» освітньої програми «Психологія бізнесу та управління» долучились до творчого заходу “Шевченко і сучасність”, організований куратором Інною Власенко, доцентом кафедри психології особистості та соціальних практик. Студенти дізналися про цікаві факти з життя Т.Шевченка, читали й обговорили його поезії. Прослухали твори поета у виконанні Яніни Соколової. А ще була хвилинка творчості – студенти разом з куратором створили малюнки на тему мотивів поезії митця та його портрет.

8 березня відбулася онлайн вікторина «Життя та творчість Т.Г. Шевченка». Організатором і ведучим заходу був Вадим Суліцький, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи. У вікторині взяли участь здобувачі  1 та 2 курсів спеціальності «Соціальна робота» освітніх програм «Соціальна адвокація» та «Соціальна робота». Студенти мали змогу відповісти на питання ведучого, продемонструвавши свої знання про життя та творчість митця. Закінчилась вікторина визначенням переможців.

Щиро дякуємо організаторам та учасникам Шевченківського березня!

 

OON 04 min