Всеукраїнський семінар «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в об`єднаних територіальних громадах»

   10 жовтня 2019 року відбувся Всеукраїнський семінар «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в об`єднаних територіальних громадах» в межах проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що реалізується Міжнародною благодійною організацією «Партнерство “Кожній дитині”» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і фінансування Європейським Союзом та його країнами-членами (Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією) у тісній співпраці з кафедрою соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка .

 

semanar 10 10 19

 

   Семінар проводився з метою формування спільного бачення підготовки соціальних працівників в умовах реформи децентралізації та розуміння особливостей організації системи соціальної підтримки населення в об’єднаних територіальних громадах через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг на основі результатів проекту «Громада для людини».

   У семінарі взяли участь завідувачі і викладачі кафедр соціальної педагогіки, соціальної роботи з 26 закладів вищої освіти 18 регіонів України, що здійснюють підготовку фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота».

Зі вступним словом до учасників заходу звернулися: Наталія Клішевичдиректор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Тетяна Лях, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Василина Дибайло, директор Міжнародної благодійної організації «Партнерство “Кожній дитині”».

   У рамках семінару учасники ознайомилися з програмами навчальних дисциплін для студентів другого (магістерського) освітнього рівня «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах», «Соціально-педагогічна робота із вразливими сім`ями та дітьми», «Практикум із організації системи соціальної підтримки населення в об’єднаних територіальних громадах» та електронними курсами до них. Ці унікальні наукові продукти, розроблені Тетяною Лях, завідувачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидатом педагогічних наук, доцентом, Тетяною Спіріною, доцентом кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидатом педагогічних наук Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, відповідають сучасним потребам об’єднаних територіальних громад у підготовці фахівців, здатних надавати інтегровані соціальні послуги.

   Під час заходу провідні науковці університетів України мали можливість поділитися досвідом оновлення змісту підготовки майбутніх бакалаврів, магістрів і докторів філософії зі спеціальності 231 «Соціальна робота» у контексті реформи децентралізації влади і зміни підходів до надання соціальних послуг на рівні громади.

  Свій досвід презентували д. пед. наук, професор Ренате Вайнола та к. пед. наук, професор Тетяна Веретенко, професори кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка. Вони презентували на розсуд колег і модераторів заходу оновлений зміст робочих програм навчальних дисциплін «Актуальні питання соціальної роботи», «Розвиток наукової галузі», «Науковий семінар «Соціальна робота з молоддю» та «Інновації у соціальній сфері».

     Модератори семінару: Тетяна Лях, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент; Тетяна Спіріна, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук; Жанна Савич, молодший науковий співробітник ННЦ розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка.